Facebook Pixel

Чужий приклад заразливий. Китай почав антимонопольне розслідування проти Alibaba

КНР офіційно оголосила про початок антимонопольного розслідування проти компанії Alibaba, тим самим наслідуючи приклад європейських і американських властей щодо цифрових гігантів.

Зокрема, китайська влада звинуватила керівника Alibaba Джека Ма і його підлеглих в «поведінці, направленій на створення монополії», повідомляє Associated Press.

«Епоха вільного зростання і надвисоких темпів зростання дійсно закінчилася», — сказав Френсіс Лун, генеральний директор Geo Securities Ltd. в Гонконзі. «Уряд вирішить, що ви можете зробити».

Комуністична партія Китаю заявляє, що антимонопольне право, особливо в технологічних галузях, буде пріоритетом наступного року. У заяві, опублікованій в четвер, йдеться, що Державна адміністрація регулювання ринку вивчає політику Alibaba «виберіть один з двох», яка вимагає від ділових партнерів уникати контактів з конкурентами. У заяві, що складається з одного речення, не міститься подробиць про можливі штрафи або графіку оголошення результату.

Нагадаємо, що Конгрес США вже почав аналогічні дії проти Facebok, запропонувавши корпорації відмовитися від Instagram і What's App. Аналогічні претензії пред'являються Apple, Amazon, Google. В Європі теж вимагають обмежити вплив цифрових корпорацій на повсякденне життя громадян, а також, природно, поділитися доходами.

Контекст. З початку листопада регулюючі органи Китаю посилили антимонопольні норми. Правила забороняють ексклюзивні контракти, субсидії та інші методи, які, за словами регуляторів, завдають шкоди конкуренції.

Це призвело до припинення дебюту на фондовому ринку платформи онлайн-фінансів Ant Group, колишньої дочірньої компанії Alibaba. Вона є найбільшою в світі платформою для онлайн-фінансів. В цьому році це було б найбільше публічне розміщення акцій в світі.

Alibaba заснована в 1999 році і управляє платформами роздрібної торгівлі, торгівлі між бізнесами (B&B) і споживача для споживача (С&С). Вона стрімко розширилася в області фінансових послуг, кіновиробництва і інших сфер.

Засновник Alibaba Джек Ма найбагатший підприємець Китаю і один з найвідоміших бізнесменів світу зі статком у $59 млрд. Він є членом правлячої партії, але зіткнувся з нормативними перешкодами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉