Акції американського брокера Robinhood злетіли в середу, 4 серпня, до 85 доларів завдяки користувачам соцмережі Reddit. Однак довго протриматися там вони не змогли й досить швидко опустилися до позначки 70 доларів. IPO платформи відбулося минулого тижня за ціною 38 доларів, після чого акції подешевшали більш як на 10%. Отже, на вечір середи зростання вартості паперів склало 82%. Утім, ще у вівторок фінансовий стан двох засновників компанії покращився на 558 млн і 627 млн доларів відповідно.
Варто зазначити, що брокер притягує увагу не лише невеликих трейдерів, а й фонди, яким Robinhood продає потік заявок за принципом PFOF. Великі покупці та продавці, отримавши заявку, прагнуть виконати її з вигодою для себе, тоді як для самого трейдера угода може проходити за невигідними цінами. Подібний підхід дає змогу Robinhood надавати свої послуги інвесторам безоплатно.
У Китаї знову відбувається буря на фондовому ринку. У державних ЗМІ різко розкритикували індустрію відеоігор, унаслідок чого низка китайських ігроробів значно втратили в ціні. Водночас інвестори кинулися купувати акції виробників спортивного одягу й інших компаній, чия діяльність пов'язана зі спортом. Річ у тім, що Державна рада КНР оголосила про плани масового ремонту парків, тренажерних залів і стадіонів для створення в країні спортивної індустрії вартістю 775 млрд доларів до 2025 року. Компартія збирається просувати заняття спортом у країні, називаючи комп'ютерні ігри «духовним опіумом».
Загалом ситуація на фінансових ринках залишається напруженою. Нью-Йорк став першим містом у США, де ввели обов'язкову вакцинацію для всіх жителів. У Китаї триває поширення коронавірусу, яке призвело до зупинення роботи громадського транспорту, об'єктів туризму та розважальних закладів, що посилило побоювання щодо економічного спаду в країні.
Голова Комісії із цінних паперів і бірж США закликав Конгрес наділити відомство великими повноваженнями для боротьби з «нестримним» шахрайством і зловживаннями на криптовалютному ринку. На його думку, цифрові активи, як і раніше, використовуються переважно для незаконної діяльності: в атаках програм-вимагачів, відмиванні грошей тощо.
Літні американці накопичили 35 трлн доларів, або 27% багатства США, або 157% ВВП США. За останні 30 років ця цифра зросла більш як удвічі. Зараз вони починають роздавати ці гроші своїм спадкоємцям, витрачати на купівлю нерухомості, відкриття бізнесу та благодійність. Податкова служба США зазначає, що загальна сума подарунків, про які відзвітували американці, зросла до 75 млрд доларів. У ФРС говорять про збільшення середньої суми спадщини у 2019 році на 45% — до 212 854 доларів проти 1998 року (з поправкою на інфляцію).
На південні й центральні регіони Бразилії поширився потік полярного повітря з Антарктиди, унаслідок чого в згаданих регіонах випав сніг, а температура знизилася до -6 градусів за Цельсієм. Країна є найбільшим виробником кави, концентрату апельсинового соку та цукру. Вартість цих продуктів на сировинних ринках зросла приблизно на 10%.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора