Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Заради розваги. Хакери вкрали криптотокенів на $600 млн, а потім майже все повернули

Хакери заради розваги вкрали $600 млн з Poly Network: деталі атаки. Фото: Pixabay

Хакери заради розваги вкрали $600 млн з Poly Network: деталі атаки. Фото: Pixabay

Хакери, які у вівторок, 10 серпня, провели одну з найбільших крадіжок в історії децентралізованих фінансових сервісів, менш ніж за 48 годин повернули власнику більшу частину вкраденого. Мова йде про криптовалютну платформу Poly Network, із якої зловмисники вивели $610 млн у цифрових монетах.

За даними компанії Chainalysis, що займається криміналістичною експертизою блокчейнів, усе ще невстановлені хакер або хакери, схоже, скористалися вразливістю в цифрових контрактах, які використовує Poly Network для переміщення активів між різними блокчейнами. Зловмисники викрали кошти в більш ніж 12 різних криптовалютах, зокрема в ethereum і bitcoin.

Як пише Reuters, уже зранку в середу хакери почали повертати активи назад у гаманець Poly Network, який контролювали обидві сторони. До полудня четверга вони повернули майже всі активи. За даними Poly Network, хакери заборгували платформі всього 33 млн токенів: їх заморозила криптовалютна платформа Tether.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як виявилось, атаку провели хакери, яких у мережі називають «білими капелюхами». Їх основне завдання — перевірка безпеки операційних систем на вразливості, а не заволодіння чужими коштами. У повідомленнях ці особи вказали, що здійснили атаку «заради розваги» й одразу планували повернути всі виведені кошти. Також хакери розповіли, що Poly Network запропонувала їм винагороду в розмірі $500 000 за повернення вкрадених активів.

Проте блокчейн-аналітики мають інше пояснення діям хакерів. На їх переконання, зловмисникам, імовірніше за все, було б занадто важко легалізувати вкрадену в такому розмірі криптовалюту, і саме тому вони її повернули.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Poly Network — це платформа децентралізованого фінансування (DeFi), яка спрощує однорангові транзакції, зосереджуючись на тому, щоб користувачі могли передавати або обмінювати токени між різними блокчейнами. Наприклад, клієнт може використовувати Poly Network для передання токенів, зокрема bitcoin, із блокчейну ethereum в інтелектуальний ланцюжок Binance.

Коментарі

Всі новини