Економіка США руйнується, гривня слабшає — підсумки тижня

Аналітик TeleTrade

Інвестори продовжують вкрай уважно стежити за макростатистикою зі США — найбільшої економіки світу.


Кількість первинних заявок на отримання допомоги з безробіття за попередній звітний тиждень скоротилася до 1,3 млн. На початку березня їхня кількість досягла 6,86 млн.

Упродовж останніх 16 тижнів таких заявок вже понад 1 млн. Американці продовжують втрачати роботу, оскільки недавній спалах інфекції змусив південні штати відкласти скасування карантинних заходів і знову сконцентруватися на боротьбі з коронавірусом.

Тим часом кількість нових випадків захворювання в країні перевищило 60 тис. осіб на добу.

Глава Мінфіну США заявив, що підтримує здійснення нових прямих виплат громадянам у рамках антикризової політики уряду. Новий законопроєкт можуть схвалити до кінця липня.

Американці продовжують втрачати роботу після недавнього спалаху інфекції.

Незважаючи на всі стимули, невизначеність щодо американської економіки зберігається.

Співробітники New York City Hospitality Alliance опитали 509 власників ресторанів у Нью-Йорку і дійшли висновку, що 80% з них можуть не потягнути липневу ренту через низьку споживчу активність населення.

Крім того, нові дослідження свідчать, що якщо потік відвідувачів не відновиться упродовж найближчих місяців, то 52% підприємств малого бізнесу в країні можуть закритися. Переважно йдеться про сегмент послуг.

Згідно з новою інформацією від Управління Конгресу США з бюджету, дефіцит бюджету країни в червні перевищив $863 млрд. Ця цифра перевищує будь-які річні цифри дефіциту за останні 6 років.

Надходження до скарбниці впали на $92 млрд, до $242 млрд, водночас витрати на стимулюючі програми збільшилися до $1,105 трлн.

Найбільше уряд витратив на допомогу бізнесу (Paycheck Protection Program — $511 млрд) і на допомогу з безробіття ($116 млрд).

Фінансові проблеми США стають все більш очевидними: в умовах падіння податкових надходжень випуск нового держборгу відіграє все більшу роль. Загальна заборгованість країни збільшилася до $26,5 трлн, або 132% ВВП.

Фінансові проблеми США стають все більш очевидними.

Подібна ситуація сприяє збереженню попиту на безпечні активи (включно з доларом) на високому рівні і відбиває у інвесторів бажання на участь в угодах з інструментами країн, що розвиваються.


Гривня встигла відбити велику частину втрат, які виникли після відставки голови НБУ, однак шанси на подальше падіння курсу вкрай великі.

З огляду на заяви перших осіб країни, уряд збирається девальвувати гривню у другій половині року для того, щоб розв'язати проблему з низькими надходженнями до бюджету.

Гривня може швидко подешевшати до позначки 27,50 за долар.

Річ у тім, що важливу роль у поповненні скарбниці відіграє податок на додану вартість, який сплачується з товарів, що імпортуються. Тож чим нижчий курс — тим менші податкові виплати.

На зустрічі з бізнесом у Чернівецькій області Володимир Зеленський заявив, що бюджет підраховано за курсом 30 грн за долар, а це створює серйозні проблеми для фінансового самопочуття країни.

Крім того, на його думку, поточний курс здійснює тиск і на українські підприємства, які «недоотримали мільйони та закрилися». В умовах відсутності підтримки з боку НБУ гривня може швидко подешевшати до позначки 27,50 за долар.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора