Україна разом з операторами систем Греції, Болгарії, Румунії, Молдови схвалила спільне бронювання потужностей газу на Трансбалканському маршруті, щоб імпортувати природний газ з альтернативних джерел, а також зробити постачання надійнішим та вигіднішим.
«Відмовившись від російських енергоносіїв, Україна, як і наші партнери в ЄС, активно працює над пошуком альтернативних маршрутів постачання газу. Використання Трансбалканського маршруту має важливе значення у цьому контексті», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.
Як Україна спрощує імпорт газу
Трансбалканський газовий маршрут — це система газопроводів, яка проходить через п’ять країн: Грецію, Болгарію, Румунію, Молдову та Україну.

Водночас наявні тарифи роблять цей маршрут комерційно невигідним, порівнюючи з альтернативами. Проте оператори ГТС пропрацювали схему, щоб, зокрема, використати і так не задіяні потужності Трансбалканського трубопроводу, щоб Україна імпортувала газ за конкурентним тарифом.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила відповідне рішення на засіданні 27 травня.
У Міненерго зазначили, що Трансбалканський маршрут має значний потенціал, щоб задовольнити нагальні потреби України та забезпечити доступ до джерел LNG. Поставки цим маршрутом особливо актуальні протягом підготовки до наступного опалювального сезону.
«Газотранспортна система України, як і наші підземні газові сховища, що є складовою цього маршруту, відіграватимуть важливу роль у посиленні енергетичної безпеки всього регіону. Тож ми сподіваємось на позитивні рішення усіх країн-учасниць по Трансбалканському маршруту для наших спільних стратегічних цілей», – сказав Галущенко.
Нагадаємо, Україні потрібно закупити 4–4,5 млрд кубометрів газу, а на випадок холодної зими – додатково ще 1–2 млрд. Це коштуватиме до $2,5 млрд, водночас державна компанія «Нафтогаз» має лише $400–450 млн.