Facebook Pixel

Огляд ринків. Як вірус впливає на економіку та чого побоюватися Україні

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло другого тижня місяця зазвичай є спокійним. Проте цього разу ми отримаємо низку рішень щодо монетарної політики у світі та коментарі щодо ринку енергоресурсів. Для України тиждень є важливим з позиції релізу політичних рішень.


Так, від самого початку тижня надходять негативні дані з усього світу: Goldman знизив прогноз щодо ВВП США та чекає на скорочення на 4,6% 2020 року; Саудівська Аравія підвищила ціни на всю нафту для Азії у перспективі на серпень; Крістін Лагард чекає на дезінфляцію на тлі змін в економіці через вірус.

Водночас золото, срібло, нафта марок Brent і WTI дорожчають до нових максимумів поточного року. Спотова ціна на золото досягла $1773,3 за унцію, нафта марки Brent стала дорожчою за $43 за барель.

З майбутніх подій варто звернути увагу на рішення щодо ставки ЦБ Ізраїлю в рамках загальної тенденції до пом'якшення монетарної політики в усьому світі.

У вівторок, 7 липня, стануть відомі аналогічні рішення щодо ставок ЦБ Австралії та Малайзії. У четвер, 9 липня, чекаємо на рішення ЦБ Сербії та Шрі-Ланки.

У п'ятницю, 10 липня, важливим буде щомісячний огляд нафтового ринку від МЕА, а Fitch Ratings оприлюднить рейтинги Італії та Мальти.


Для України тиждень буде не менш важливим, адже будь-які коментарі щодо ситуації в Нацбанку можуть стати причиною відпливу коштів з банківського сектору загалом.

Поки що загальне негативне тло зводиться до ідеї, що Україні загрожує банкрутство. Причиною стала несподівана відставка голови НБУ Якова Смолія.

Тобто подія може обернутися катастрофою для всієї національної економіки через те, що через відставку Смолія було зупинено випуск єврооблігацій. Їх планували розмістити 8 липня на Лондонській біржі.

Виходить, що зараз Києву просто ніде взяти кошти для погашення поточних боргів. Будь-які коментарі будуть причиною волатильності на валютному ринку країни, а інтервенції будуть з'їдені ринком.

Тобто, якщо почнуть витрачати ЗВР, загроза дефолту стане найактуальнішою темою.

Для гривні перспектива девальвації зростає. Складно передбачити рівень падіння щодо долара чи євро, адже ситуація багато в чому залежатиме від політичних рішень: хто очолить НБУ та якою буде політика?

З початку тижня активи країн, що розвиваються, зростають, водночас інвестори аналізують очікування від збереження стимулювальної монетарної політики в умовах зростання кількості заражень на коронавірус у світі.

Загалом на світові фінансові ринки фактор коронавірусу має невеликий вплив, адже спекулянти звикли до нього і вже не реагують.


Є розуміння того, що перспективи світової економіки є негативними, а як великий ризик закладаються очікування виборів у США цієї осені.

Як приклад можна розглянути ситуацію в Китаї, де на тлі відновлення бізнес-активності й пожвавлення економіки спостерігаємо зростання індексів.

За всім спектром зведених індексів також іде зростання, з найбільшим оптимізмом за акціями компаній фінансового сектора, нерухомості, енергетики, торгівлі та інформаційних технологій. Помірний оптимізм водночас спостерігається за зведеним індексом фармацевтики.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора