Інтеграція українського сільськогосподарського ринку до Європейського Союзу потребує збільшення загального бюджету ЄС та посилення малих та середніх сімейних підприємств в Україні. Про це «Укрінформу» заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський.
«Бюджет Фонду спільної сільськогосподарської політики зараз дуже малий для багатьох викликів у майбутньому, включаючи українське членство. Українські фермери мають отримувати підтримку на рівні з європейськими, але для цього потрібний додатковий бюджет», – сказав він.
Євросоюз зараз витрачає близько 60 млрд євро на рік на підтримку фермерів. Це 0,34% від сумарного ВВП країн ЄС. Якщо буде політичне рішення, то можна збільшити суму.
Але стурбованість у Європі викликає структура українського сільського господарства та домінування у ній великих агрохолдингів, додав єврокомісар.
На думку Войцеховського, Україна має розглянути питання посилення малих та середніх сімейних ферм, які «дуже важливі для продовольчої безпеки у майбутньому». Малі аграрії є пріоритетом для ЄС, і на шляху до вступу Брюссель підтримує таких фермерів в Україні, пояснив він.
Інвестори поки що позитивно оцінюють перспективи українських агрохолдингів, акції яких котируються на європейських фондових біржах. Так, з 18 до 25 листопада курси акцій шести українських агрохолдингів продовжували зростати, згідно з даними Eavex Capital.
Ринкова капіталізація українських агрохолдингів на 25 листопада 2024 року
- «Кернел» – за останній тиждень зросла на 1,5%, до $931 млн;
- МХП – зросла на 3,7%, до $453 млн;
- «Астарта-Київ» – зросла на 6,6%, до $227 млн;
- ІМК – зросла на 6,9%, до $105 млн;
- «Агротон» – зросла на 8%, до $20 млн;
- «Мілкіленд» – зросла на 0,9%, до $9 млн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також