Національний банк минулого тижня, 18–22 листопада, зберіг обсяг інтервенцій нижче середньотижневого показника цього року. Тим самим він дозволив курсу гривні трохи послабшати на тлі навіть меншого дефіциту валюти на ринку, вважають аналітики компанії ICU.
Загальний дефіцит валюти на ринку минулого тижня знову знизився. Чиста купівля валюти за чотири дні тижня зменшилася до $290 млн (на 6% менше за аналогічний період попереднього тижня), тобто нижче середньотижневого рівня з початку року. З цієї суми $59 млн – це дефіцит на міжбанківському ринку (на 4% менше) та $231 млн – у роздрібному сегменті (на 7% менше). Водночас НБУ збільшив інтервенції на 7%, до $590 млн, що все ще нижче середньотижневого обсягу з початку року.
Офіційний курс гривні продовжував коливатися у відносно вузькому діапазоні близько 41,3 грн/$ та за підсумками тижня послабився на 0,1%, до 41,32 грн/$. Вартість готівкового долара США у системно важливих банках за підсумками тижня зросла також на 0,1% – 41,2–41,7 грн/$.
В ICU зазначають, що дефіцит валюти на міжбанківському ринку знизився нижче за $100 млн на тиждень, що востаннє було ще навесні цього року. Водночас ключовий тиск на валютний ринок чинить підвищений попит на валюту в роздрібному сегменті. НБУ зберігає обсяг інтервенцій на високому рівні, хоч і нижчий від середньотижневого значення цього року. Регулятор дозволяє курсу гривні незначно коливатися біля позначки 41,3 грн/$, що все ще нижче від пікових значень липня і початку листопада (41,49 і 41,45 грн/$ відповідно). Аналітики вважають, що НБУ може таким чином поступово послаблювати курс гривні до кінця року, принаймні до 42 грн/$.