Реальним предметом протесту польських фермерів на кордоні з Україною є не наше зерно, не українські агрохолдинги, а бюджет ЄС і дотації для польських фермерів із нього, на думку Олега Хоменка, гендиректора УКАБ.
В інтерв’ю він розбиває міфи протестувальників щодо України, але відзначає, що дотації для польських фермерів від ЄС є вкрай важливими, і насамперед всі протести саме проти нової політики Євросоюзу в агросекторі, а український кордон – больова точка, на яку можна легко надавити.
Чому полякам потрібні дотації від ЄС
Під час обговорення європейського бюджету на наступні роки постало питання аграрних субсидій, а вони становлять найбільшу частину видатків бюджету ЄС. Якщо раніше вони становили близько 60% видатків, то нині – вже близько 30%, і частка продовжує знижуватися, бо інші видатки зростають.
При цьому Польща є одним із найбільших аграрних виробників на європейському ринку і найбільшим отримувачем дотацій. На сільське господарство вона отримала близько 74 млрд євро від ЄС з часу вступу.
Як агробізнес України виходить з блокади польського кордону (відео)
Польське фермерство соціальний феномен, наше – бізнес
«У них це більше історія соціальна. Якщо фермер в середньому має 7 гектарів землі, польське фермерство – це колиска польська, і вони його оберігають. Тут більше історія про боротьбу з урбанізацією, збереження польської ідентифікації в селах, самозабезпечення в польських селах», – каже Олег Хоменко.
Він зазначає, що європейська дотація для фермерів не провокує фермерів підвищувати свою ефективність. У дійсності оці дотації – вони більше розхолощують, не мотивують виробників до покращення ефективності господарства.
«Тут потрібно звернути увагу на те, що ефективність наших сільськогосподарських виробників, враховуючи відсутність бюджетної і взагалі державної підтримки сільського господарства, вона насправді вища. Тобто ми постійно адаптувалися до ситуації, яка складалася в Україні», – розповідає Хоменко про українських аграріїв на відміну від польських.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також