Facebook Pixel

Як дотації польських фермерів породили протести на кордоні з Польщею

Реальним предметом протесту польських фермерів на кордоні з Україною є не наше зерно, не українські агрохолдинги, а бюджет ЄС і дотації для польських фермерів із нього, на думку Олега Хоменка, гендиректора УКАБ.

В інтерв’ю The Page він розбиває міфи протестувальників щодо України, але відзначає, що дотації для польських фермерів від ЄС є вкрай важливими, і насамперед всі протести саме проти нової політики Євросоюзу в агросекторі, а український кордон – больова точка, на яку можна легко надавити.

Чому полякам потрібні дотації від ЄС

Під час обговорення європейського бюджету на наступні роки постало питання аграрних субсидій, а вони становлять найбільшу частину видатків бюджету ЄС. Якщо раніше вони становили близько 60% видатків, то нині – вже близько 30%, і частка продовжує знижуватися, бо інші видатки зростають.

При цьому Польща є одним із найбільших аграрних виробників на європейському ринку і найбільшим отримувачем дотацій. На сільське господарство вона отримала близько 74 млрд євро від ЄС з часу вступу.

Як агробізнес України виходить з блокади польського кордону (відео)

Польське фермерство соціальний феномен, наше – бізнес

Quote«У них це більше історія соціальна. Якщо фермер в середньому має 7 гектарів землі, польське фермерство – це колиска польська, і вони його оберігають. Тут більше історія про боротьбу з урбанізацією, збереження польської ідентифікації в селах, самозабезпечення в польських селах», – каже Олег Хоменко.

Він зазначає, що європейська дотація для фермерів не провокує фермерів підвищувати свою ефективність. У дійсності оці дотації – вони більше розхолощують, не мотивують виробників до покращення ефективності господарства.

Quote«Тут потрібно звернути увагу на те, що ефективність наших сільськогосподарських виробників, враховуючи відсутність бюджетної і взагалі державної підтримки сільського господарства, вона насправді вища. Тобто ми постійно адаптувалися до ситуації, яка складалася в Україні», – розповідає Хоменко про українських аграріїв на відміну від польських.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉