Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Більше нових ФОП, айтівців та кандидатів без досвіду: ринок праці у січні 2023-го

Ринок праці в Україні у січні активно відновлюється: на заході країни вже більше вакансій, ніж рік тому, більше нових ФОП зареєстрували свою справу та більше айтівців додали свої резюме з пошуку роботи. The Page розповідає, в яких галузях та регіонах українцям простіше знайти роботу, а де тримається найбільша конкуренція.

На заході України найменша конкуренція

Найактивніше люди шукають роботу у Харківській, Київській, Одеській, Вінницькій та Запорізькій областях. На заході України ринок праці відновився: у січні 2023-го там було вакансій більше, ніж рік тому. Тому конкуренція у цих регіонах упала. У Закарпатській, Чернівецькій, Кіровоградській, Тернопільській областях, а також у Херсоні вона найменша. Проте деякі з цих регіонів потрапили у перелік областей, де відчутно побільшало нових шукачів роботи.

Де в Україні найбільше зростання попиту на робочі місця у січні 2023-го*

  • Чернівецька область (+46%)
  • Сумська (+44%)
  • Київська (+43%)
  • Житомирська (+39%)
  • Вінницька (+38%)

*За даними Work.ua

Українці хочуть працювати дистанційно

Попри продовження відключень світла, посади на дистанційну зайнятість залишаються найбільш бажаними для українців. Дистанційка дозволяє будувати гнучкий графік, проте щоб утриматися на таких посадах, багато українців за останні місяці вперше почали працювати у коворкінгах або у безкоштовних хабах незламності.

Аналітики Work.ua повідомляють, що у сегменті дистанційної роботи спостерігається суттєва конкуренція серед кандидатів. Найбільше відгуків роботодавці отримують на вакансії тестувальника, Front-end програміста, вебдизайнера, ретушера. На вакансії з повною зайнятістю найбільше відгуків від шукачів надходить на посади адміністратора салону краси, СПА та масажу. Одночасно найбільше вакансій в Україні створено для продавців-консультантів та менеджерів з продажів.

Топ-5 посад, де у січні найбільше прибуло нових резюме

Хто шукає роботу в Україні у січні 2023-го. Інфографіка Work.ua

Хто шукає роботу в Україні у січні 2023-го. Інфографіка Work.ua

Також побільшало нових кандидатів у таких галузях, як нерухомість, адміністрація та керівництво середньої ланки, діловодство.

Найменша конкуренція серед вузьких медичних фахівців, як-от лікарі УЗД та гастроентерологи, електрослюсарі, гірники.

Хвилю серед шукачів роботи зареєстрували на сервісі з пошуку роботи для IT-фахівців Djinni. За даними Opendatabot, у січні 2023-го шукачі роботи поставили два рекорди: найбільша кількість активованих кандидатів — 21,7 тис. та 70 тис. відгуків на вакансії за тиждень. IT-фахівці в Україні натепер отримують найбільші середні зарплати у країні.

Пожвавлення на ринку праці в Україні також характеризує кількість зареєстрованих нових ФОП. За даними Opendatabot, у січні свою справу відкрили 17,6 тис. підприємців, що на 43% більше, ніж у грудні.

Більше жінок шукають роботу в Україні

Порівняно з груднем у січні 2023-го на 44% більше жінок зареєстрували нові резюме на сервісі з пошуку роботи Work.ua. За цей самий період на 20% менше стало чоловіків серед шукачів роботи. У половини кандидатів (52%), що створили нові резюме у січні, немає досвіду роботи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉