Facebook Pixel

Хто скільки заробляє: кому в Україні легше знайти гідну роботу

Під час війни в Україні найбільше платять програмістам і фахівцям, що закуповують рекламні площі. Які ще спеціалісти добре заробляють та у кого зросли зарплати за останній рік, розповідає The Page.

Хто найбільше заробляє в Україні у 2023 році

На початок 2023 року три сфери, де найбільше платять в Україні, залишилися незмінними: IT, нерухомість та топменеджмент. У першій десятці посад за розміром зарплат на Work.ua лише програмісти та розробники: від 70 до 115 тис. грн.

Найбільші середні зарплати для не IT-фахівців, грн:

  • 70 тис. — медіабаєр,
  • 41 тис. — водій-міжнародник,
  • 37 тис. — візовий менеджер,
  • 30 тис. — менеджер операційної діяльності, рихтувальних, ріелтор,
  • 27 тис. — асистент вебдизайнера.

Аналітики зауважили, що протягом року середня заробітна плата в Україні не змінилася — 15 тис. грн. Хоча через падіння курсу гривні купівельна спроможність цієї суми помітно впала та дохід українців скоротився на 21%.

Приблизно 15 тис. грн отримують бухгалтери, швачки, фахівці з SММ, оператори колцентрів, кур’єри. Для посад, де можна працювати дистанційно, середнє винагородження 22,5 тис. грн.

Найбільша середня зарплата за регіонами у Київській області — 17,5 тис. грн, у Києві — 18 тис. грн.

Найнижчі заробітки залишилися у прибиральників та санітарів — 8 тис. грн.

Розміри середніх зарплат у найбільш популярних вакансіях, грн:

  • 12 тис. — продавець-консультант,
  • 20 тис. — менеджер з продажу,
  • 22 тис. — водій,
  • 14 тис. — кухар,
  • 13 тис. — менеджер залу.

У яких галузях зростають зарплати в Україні під час війни

У порівнянні з показниками жовтня у листопаді 2022 року збільшилися зарплати у спеціалістів зі страхування (+7%), а також у працівників банків та готелів (+4%). Аналітики Work.ua не побачили протягом року суттєвих змін у розмірі винагород.

За даними «OLX Робота», за рік значно зросла зарплата для операторів колцентрів (+70%, до 30 тис.) та для водіїв (+40%, до 24,5 тис. грн). Саме водіїв найчастіше шукають на сайті оголошень, навіть частіше, ніж продавців. Для більшості робочих спеціальностей розміри заробітків за рік не змінилися або навіть зменшилися.

Коли чекати на підвищення зарплат

За результатами жовтневого опитування Work.ua, 57% роботодавців планували піднімати оклади. Більшість із них вже зробили це восени або у грудні (48%), після новорічних свят потішать своїх працівників 23%, будуть чекати до весни 29%. Половина опитаних планує підвищення у межах 10% та менше.

Зауважимо, що наприкінці 2021 року підвищення зарплат планували 70% роботодавців.

Подякувати 🎉