Facebook Pixel

Реальні доходи українців у 2022 році впали на 21% — ЦЕС

Реальні доходи українців з лютого до грудня 2022 року впали приблизно на 21%. Такі дані на дискусії «Як українська економіка пережила 2022-й рік» у Центрі економічної стратегії навела Ганна Сахно із ЦЕС.

Три чверті громадян країни визнають, що їхні доходи скоротилися проти січня 2022 року.

Економічна ситуація у ВПО гірша, ніж в загалом по країні, але є позитивні тенденції. Якщо влітку мали роботу та отримували дохід лише 30% переселенців, то до грудня ця цифра збільшилася до 40%. Проте це набагато менше, ніж середні по країні 60%.

Реальні доходи українців з лютого до грудня 2022 року впали приблизно на 21% — ЦЕС. Фото: ЦЕС

Реальні доходи українців з лютого до грудня 2022 року впали приблизно на 21% — ЦЕС. Фото: ЦЕС

Номінальна середня зарплата з початку агресії знизилася приблизно на 5%, додала вона. У приватному секторі зарплати скоротилися сильніше, ніж у державному. Значно звузився й ринок праці.

Як розповіла Ганна Сахно, станом на грудень приблизно 2,6 млн українців офіційно мали статус безробітного. Приблизний рівень реального безробіття — 30% населення працездатного віку. Це означає, що не мають роботи 5 млн. людей.

Проблеми з працевлаштуванням є навіть у престижній і високоплачуваній IT-галузі, де кількість вакансій зараз у рази є меншою за охочих отримати роботу.

Одним із варіантів розв'язання проблеми безробіття в уряді бачать «Армію відновлення», але там сьогодні працевлаштовано лише приблизно 3 300 ВПО. Ще один варіант — програми мікрогрантів і малих грантів для ВПО та малого й середнього бізнесу «єРобота», нагадав торговий представник України Тарас Качка.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉