Facebook Pixel

Українці міняють професії: скільки можна заробити без досвіду роботи

71% українців змінили чи готові опанувати нову спеціальність у результаті втрати роботи під час війни. Найважливішим критерієм вибору нової сфери є рівень зарплатні.

Згідно з даними опитування на порталі OLX Робота понад 22% українців вже змінили професію в період воєнного часу, а майже 49% опитаних знаходяться в пошуку роботи та готові перепрофілюватися.

Найвищий рівень готовності змінити сферу професійної діяльності виявили пошукачі у віці 25-44 років (68% респондентів). При цьому опановувати новий фах готові порівну як жінки, так і чоловіки. Загалом щодо ставлення до зміни професії на порталі було опитано понад 8 тисяч українців.

Основними способами пошуку вакансій для всіх опитаних респондентів стали онлайн-платформи (60% респондентів) та знайомі (20% респондентів). Найменше українці зверталися в державну службу зайнятості (5% респондентів).

Українці, які ще шукають роботу, вказали, що найбільш вагомим фактором у виборі нової сфери з коефіцієнтом 5,3 став рівень зарплати. Натомість можливість брати додаткові зміни, щоб заробити більше грошей, за середньою оцінкою респондентів найменше впливатиме на вибір спеціальності (коефіцієнт склав 3,11).

https://thepage.ua/ua/news/yak-napisati-rezyume-osoblivosti-pid-chas-vijni

Кого шукають роботодавці

Опитування засвідчило, що і українці, які вже змінили напрям професійної діяльності, і ті, які лише шукають нову роботу, обирають в основному три сфери:

  • роздрібна торгівля/продажі/закупки;
  • логістика/склад/доставка;
  • виробництво/робітничі спеціальності.

У цих категоріях працедавці готові наймати людей без досвіду, а рівень зарплатні визначається в діапазоні 9 — 28 тис. грн. Тож пропозиція на ринку подекуди навіть перевищує очікування кандидатів. Адже запит на зарплату у цих сферах пошукачі формулюють у діапазоні від 10 до 20 тис. грн на місяць.

Робота без досвіду: скільки платять новобранцям

Так, у сфері «Роздрібна торгівля/продажі/закупки» найчастіше на порталі шукають менеджерів з продажу (911 вакансій) та продавців (869 вакансій). Їм у середньому готові платити 10 — 15,5 тис. грн.

За напрямком «Логістика/Склад/Доставка» без досвіду найчастіше пропонують роботу водіям (705 вакансій) і таксистам (373 вакансій), але за наявності водійського посвідчення. Наприклад, далекобійникам в середньому платять 44 тис. грн, а водіям таксі — 25 тис. грн.

У сфері «Виробництво/робітничі спеціальності» найбільший попит на швачок. Без досвіду роботи працедавці готові платити 13,5 тис. грн. Українців, які не визначилися з фахом, шукають вакансії у розділі різноробочі (100 вакансій): на такій роботі можна заробляти 12 тис. грн на місяць.

Станом на початок половину вересня 2022 року найбільше вакансій без досвіду роботи у згаданих сферах на Київщині — 30%. Майже однакова кількість пропозицій роботи — 10% та 9 % — у Дніпропетровській та Одеській областях. Трохи менше — 7% та 6% фахівців — потребують у Львівській та Чернівецькій областях.

Як змінити професію: поради фахівців

Якщо ви твердо вирішили змінити сферу своєї професійної діяльності, фахівці Асоціації інноваційної та цифрової освіти радять дотримуватись алгоритму дій із 5 кроків:

  1. Отримайте максимально повну інформацію про сфери, які є на ринку і які зараз активно розвиваються.
  2. Побудуйте уявну матрицю цікаво/нецікаво, перспективно/неперспективно.
  3. Виділіть 10 пріоритетних напрямів.
  4. Співставте власні знання, навички та досвід і спробуйте «відчути» або змоделювати свою можливу роль у кожній сфері.
  5. Оберіть 3 основні напрями, які максимально відповідають баченню вашого майбутнього.

Скласти перелік професій, які максимально відповідають типу інтелекту та типу особистості, можна за допомогою тестування на спеціалізованих платформах.

Наприклад, Платформа з профорієнтації та побудови кар’єри Міносвіти і науки www.hryoutest.in.ua (для молоді) або Штучний інтелект виявлення здібностей до професій www.interactive-resume.in.ua (для дорослих). Обидві платформи безкоштовні для користування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉