Facebook Pixel

Без білих комірців. ТОП-10 вакансій у червні з найвищою зарплатою

На п'ятий місяць війни ринок праці в Україні почав набирати обороти після обвалу і втрати роботи мільйонів людей. Визначились пріоритетні професії, потрібні у час воєнного стану.

За даними сайту робота.ua, порівняно з березнем кількість вакансій зросла і 4 рази, але до довоєнного рівня ще далеко.

Quote«Якщо у березні було 7% вакансій від довоєнного рівня, то зараз відсоток зріс до 27%. Роботодавці створюють нові вакансії. Робочих місць стає більше і роботи стає більше — це позитивний тренд», — зазначила головний редактор журналу «Будні» robota.ua Юлія Далібук на прес-конференції «Чи є робота для біженців»

Аналіз пропозицій на порталі OLX Робота в червні також свідчить про те, що кількість вакансій на повний робочий день у сфері будівництва тільки в Києві зросла втричі у порівнянні з березнем. При цьому роботодавці готові не лише наймати співробітників, а й платити їм вищу зарплату.

Кому платять найбільше

Аналітика даних порталу robota.ua свідчить про те, що в Україні епоха білих комірців закінчилася, настав час для сірих та синіх комірців, наголосила Юлія Далібук. Робочі професії завойовують все більше ринку і вони стануть дуже затребуваними після війни.

За даними порталу, у червні ключовий запит роботодавців засереджений на п'яти позиціях:

 1. продавець консультант,
 2. робоче виробництво,
 3. водій,
 4. спеціаліст інтернет маркетингу (інтернет-реклама, СEO),
 5. бухгалтери.

За даними пропозицій порталу, сьогодні найбільшу зарплату пропонують водіям. В середньому по Україні цей показних складає від 26 тис. грн.

Дані OLX Робота також свідчать про високу затребуваність саме робітничих спеціальностей.

Для них є низка вакансій із заробітною платою понад 20 тис. грн. Крім того, представникам професій у сфері логістики та будівництва в червні пропонують вищу платню, ніж у березні.

Зокрема, влітку водії таксі можуть заробляти на 500 грн, а облицювальники на 2,7 тис. грн більше, ніж навесні.

ТОП-10 вакансій з найвищою зарплатою на OLX Робота у червні 2022 року (повний робочий день):

 1. далекобійник — 50 077 грн;
 2. водій бульдозера / грейдера — 27 500 грн;
 3. водій таксі — 25 500 грн;
 4. штукатур — 25 000 грн;
 5. комбайнер — 25 000 грн;
 6. оператор call-центру — 24 000 грн;
 7. виконроб — 23 500 грн;
 8. кур’єр — 22 500 грн;
 9. облицювальник — 21 000 грн;
 10. фасадчик — 20 693 грн.


Яку роботу шукають українці

У червні українці проявляли більше активності під час пошуку роботи, ніж на початку весни. Кількість пошукових запитів на різні вакансії зросла на 25-66% від показників березня цього року.

Найбільший приріст спостерігається при пошуку роботи на таких позиціях: бариста (+ 66%); няня, кур’єр (по 64%); охоронець (63%); різноробочий (61%); прибиральниця (60%).

Загалом, найчастіше у червні користувачі шукали такі вакансії: водія (228,8 тис. разів), продавця (56,9 тис.), вантажника (48,8 тис.), баристи (44 тис.), прибиральника (40,1 тис. разів).

Працевлаштування під час воєнного стану: особливості та нове законодавство

Під час війни законодавчі зміни торкнулись не лише відносин між роботодавцями та працівниками, а й процесу працевлаштування.

Наприклад, працедавці, яким бракує співробітників, можуть укладати з новачками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на час заміщення тимчасово відсутнього робітника.

Крім того, роботодавці мають право укладати трудовий договір з працівниками у словесній формі. Водночас вони зобов’язані повідомити податкові органи та завершити процедуру оформлення працівника за першої можливості або після припинення дії воєнного стану.

А переселенці, які через війну не мають оригіналу трудової книжки, можуть отримати її дублікат за новим місцем роботи.

Зміни стосуються різних аспектів від питань оплати праці до звільнення:

 • оплата праці: під час воєнного стану роботодавець звільняється від відповідальності за порушення строків оплати, якщо це сталося через бойові дії. Випадку виплати можуть бути перенесені до моменту відновлення діяльності компанії;
 • переведення працівників: роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу без його згоди для запобігання наслідків бойових дій, інших обставин, що становлять загрозу життю людей. За умови, що ця робота не протипоказана за станом здоров’я, а оплата праці буде не нижчою, ніж в середньому за попередньою позицією;
 • графік роботи: робочий тиждень може бути збільшений до 60 годин, а тривалість щотижневих вихідних може бути скорочена до 24 годин;
 • відпустка: роботодавець має право надати працівникам відпустки тривалістю не більше ніж 24 календарні дні. Проте, за згоди роботодавця працівник може піти у більш тривалу відпустку за власний рахунок. Крім того, працівнику можуть відмовити у наданні відпустки, якщо він залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
 • звільнення: працедавець може звільнити тимчасово непрацездатного працівника, співробітника у відпустці (крім декрету та з догляду за дитиною) з першого дня після закінчення непрацездатності або відпустки. Сам працівник має право звільнитись за власним бажанням без попередження роботодавця за 14 днів у районах, де відбуваються бойові дії, та у випадку існування загрози життю і здоров'ю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉