Facebook Pixel

Приватні оголошення та спеціалізовані сервіси. Де можна купити та продати землю в Україні

Сервіси купівлі та продажу землі в Україні. Фото: unsplash / @ dominikjpw

Сервіси купівлі та продажу землі в Україні. Фото: unsplash / @ dominikjpw

З 1 липня українцям стали доступні продаж і купівля земель сільськогосподарського призначення за ринковими цінами. На думку експертів, купівля такої нерухомості може стати гарною інвестицією.

На 14 вересня укладено 15 534 угод у межах ринку землі. Згідно з даними Міністерства аграрної політики і продовольства України, доступ до Державного земельного кадастру отримав 4921 нотаріус. The Page розібралося, де можна придбати та продати сільгоспземлю в Україні.

Основні умови купівлі та продажу землі

Купівля землі доступна лише фізичним особам — громадянам України. Юридичні особи позбавлені цієї можливості до 2024 року. Найбільша площа земельної ділянки обмежена 100 га.

Telegram Logo

Із 2010 року орендарі мають переважне право на купівлю земельної ділянки.

Під час укладення угоди нотаріус зобов'язаний провести перевірку: підтвердити особу покупця, дізнатися, чи не перевищує він ліміт володіння землею, тощо.

Купівля за всіма операціями із сільськогосподарськими ділянками здійснюється лише в безготівковій формі. Документальне підтвердження походження коштів обов'язкове.

Основні майданчики для реалізації та купівлі землі

Натепер в Україні є кілька способів придбати землю сільськогосподарського призначення, наприклад на майданчиках з оголошеннями приватних продавців і через спеціалізовані сервіси.

Серед майданчиків з оголошеннями можна відзначити OLX, dom.ria.com, 4sg.com.ua та інші. Їх перевага в тому, що ділянку можна купити безпосередньо у власника, уникаючи комісії посередників. Основна незручність у цьому разі — відсутність сортування та фільтрів: під виглядом земель сільськогосподарського призначення найчастіше продають ділянки під забудову, до того ж в оголошеннях немає інформації про орендні доході.

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті Dom.ria. Скриншот: The Page

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті Dom.ria. Скриншот: The Page

Відкриття ринку землі дало старт і розвитку спеціалізованих сервісів купівлі-продажу та здавання в оренду земельних ділянок. Ідеться про KupiPai, Uland, «Доброзем» та інші. Розглянемо їх детальніше.

На сайті сервісу Uland — понад 2400 оголошень про продаж землі в усіх регіонах країни. На сторінці оголошення зазначені цільове призначення землі та додаткова інформація про її використання, здавання в оренду тощо. Варто відзначити, що на ресурсі представлені землі різного призначення.

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті Uland. Скриншот: The Page

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті Uland. Скриншот: The Page

KupiPai — проєкт інвестиційної компанії Concord Capital. За офіційною інформацією, загальний земельний банк партнерів проєкту становить майже 1 млн га землі сільськогосподарського призначення. Платформа передбачає вибір ділянок для інвестування, укладання договору, безготівковий переказ коштів, отримання документів на землю, договори оренди з агрохолдингом поштою або особисто тощо. На сайті набагато менше оголошень (228), але сервіс надає повну інформацію про ділянку, зокрема про орендну плату та прибутковість землі.

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті Kupi.Pai. Скриншот: The Page

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті Kupi.Pai. Скриншот: The Page

Про розроблення ще одного сервісу для купівлі сільгоспземель під назвою «Доброзем» заявили гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса та бізнесмен Дмитро Дубілет. Сайт «Доброзему» поки що не працює, але, за словами засновників, уже тепер можна подати туди інформацію про свою земельну ділянку та отримати попередню оцінну вартість землі, а також перевірити документи на відповідність чинному законодавству. Надалі власники паїв зможуть виставити на сайті проєкту оголошення та почати отримувати пропозиції від потенційних покупців. Покупці, своєю чергою, за допомогою системи фільтрів зможуть знаходити цікаву їм землю.

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті «Доброзему». Скриншот: The Page

Купівля та продаж землі сільгосппризначення на сайті «Доброзему». Скриншот: The Page


Коментарі

Всі новини