Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

З першого на третє. Хто потіснив АТБ у топі мереж, що найшвидше зростають

Гонка продуктових роздрібних мереж: хто відкрив найбільше магазинів за січень — червень 2021 року. Фото: «Гуляй, Полтава»

Гонка продуктових роздрібних мереж: хто відкрив найбільше магазинів за січень — червень 2021 року. Фото: «Гуляй, Полтава»

Перше півріччя 2021 року відзначилося зміною лідерів у секторі продуктової роздрібної торгівлі за темпами відкриття магазинів. Зокрема, за підсумками січня — червня поточного року, титул мережі, що найшвидше зростає, в АТБ відібрала Fozzy Group. Про це свідчать дані асоціації ритейлерів України, яка ґрунтується на показниках аналізу GT Partners Ukraine.

За результатами звітного періоду, Fozzy відкрила 49 магазинів. Обійти АТБ із показником у 39 супермаркетів вдалося й ритейлеру «Коло» (41 торгова точка). До оновленої топової п’ятірки увійшли й новачки — вінницька мережа «Домашній маркет» (33 точки) і «М’ясомаркет» агрохолдингу МХП Юрія Косюка (32 точки).

kar-1.jpg

Fozzy вдалося потрапити на верхівку рейтингу завдяки придбанню магазинів мережі «Фуршет» (тепер там розташувалися супермаркети «Сільпо»), пояснили аналітики. Темпам ритейлера також посприяло відкриття магазинів дисканутера «Тhrash! Траш!».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З топ-5 випала мережа Novus (за пів року відкрила 10 супермаркетів). Однак, за прогнозами, вона має всі шанси повернутися туди вже до кінця року. Свої позиції втратила і «Делві», яка ще в січні — березні входила до шістки найшвидших, однак закрила півріччя з показником 8 торгових точок. Темпи зростання сповільнились і у VolWest Retail (розвиває мережі «Наш край» і SPAR): кількість магазинів ритейлера за січень — червень скоротилася на 9.

За географією розвитку мереж лідирує столиця: тут за пів року відкрили чверть від загальної кількості нових магазинів. Далі йдуть Західна Україна (24,6%) та північні регіони (15,4%). Східна та Південна Україна виявилися не надто цікаві ритейлерам (11,6% і 11,2% відповідно).

Підписуйтесь на нас в Google News!

За кількістю магазинів, що діють, лідерство зберігає АТБ (1238 супермаркетів). За цією мережею із великим відставанням ідуть Fozzy (659 точок), VolWest (272 точки), «Аритейл» («Коло») (252 точки), «Львівхолод» («Рукавичка») (181 точка).

kar-2.jpg

Контекст. У січні — червні 2020 року було відкрито 340 нових великих магазинів, що стало рекордним показником за 10 років. Найбільше їх припало на мережу АТБ (56 нових магазинів), «Коло» (47 магазинів), «Делві» (18 магазинів), Fozzy Group (17 магазинів), Varus (12 магазинів), Novus (8 магазинів).

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини