Facebook Pixel

Ринок землі пригальмували: нотаріуси не можуть проводити операції

Автор

Ринок землі в Україні ледве запрацював, як одразу став на паузу. Річ у тім, що нотаріусів, які перевіряють усі угоди щодо ринку землі, так і не приєднали до системи Держгеокадастру. А без цього вони не можуть проводити перевірки, повідомила ТСН.

Представники Нотаріальної палати України розповіли, що в країні налічується понад 6,5 тис. нотаріусів. Під'єднати всіх до системи перевірки угод своєчасно виявилося неможливим із технічних причин. Утім, проблему пообіцяли розв'язати впродовж тижня. Саме тоді ринок землі в Україні знімуть із паузи.

Контекст. З 1 липня в Україні запустили ринок землі. У системі купівлі-продажу земельних ділянок нотаріусам відвели дуже важливу роль — проведення перевірок покупців і продавців землі за державними реєстрами. Крім того, нотаріуси мають право завіряти договори купівлі-продажу землі. Винагорода нотаріуса — 1% суми угоди.

Telegram Logo

The Page зібрало основну інформацію про ринок землі, яку потрібно знати: дані про ціни на сільськогосподарську землю, документи для її оформлення та податки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини