Скільки коштує тест на коронавірус

Стиль життя

Фото: Anna Shvets / Pexels

Фото: Anna Shvets / Pexels

The Page розібралося, які існують тести на коронавірус, де і як їх здавати, а також яка ціна тестування на COVID-19 в залежності від методу в провідних клініках Києва.

Які бувають тести на коронавірус

Вакцини від коронавірусу досі не існує, але сьогодні можна зробити три види тестів на COVID-19. Найнадійніший — метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). ПЛР-тест показує, чи є у вас вірус зараз. Для цього у людини беруть мазок з носоглотки та ротоглотки. Найчастіше саме такий тест на коронавірус вимагають від туристів за кордоном (це треба уточнювати перед поїздкою — у кожної країни свої вимоги). Також його рекомендують тим, хто контактував із хворими на COVID-19, і тим, хто відчуває, що підхопив коронавірус.

Метод імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла IgM та IgG визначає наявність захисних антитіл до COVID-19, які утворюються в організмі після проникнення вірусу. IgM підтвердять гостру стадію захворювання. IgG покажуть, чи хворіла людина на коронавірус у минулому. ІФА-тест передбачає забір крові з вени.

Telegram Logo

Експрес-тест на коронавірус дає миттєвий результат. Кров для цього аналізу беруть з пальця. Якщо результат позитивний, то обов'язково призначають ПЛР-аналіз, щоб підтвердити або спростувати діагноз. Ще одна особливість експрес-тестування на коронавірус – визначення наявності антитіл до COVID-19 у крові на 5-7-й день після початку хвороби. На ранньому терміні цей тест марний.

Найближчим часом в Україні повинні з'явитися нові експрес-тести на антиген, завдяки яким можна буде за півгодини виявити, чи має людина коронавірусну хворобу. Достовірність цих тестів така ж, як і у тесту ПЛР. Тривалість отримання результату – від 15 до 30 хвилин, і для тестування не потрібні будь-які спеціальні лабораторні умови. Тести визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. За твердженням розробників, такий тест визначає захворювання COVID-19 у 93,5% випадків, а його відсутність – у 99,3%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Де роблять платні тести на коронавірус

Зробити тести на COVID-19 за гроші пропонують багато клінік Києва. Вартість знаходиться в межах від 700 до 2 265 грн за ПЛР і від 300 до 1 410 грн за ІФА. The Page знайшло такі пропозиції:

 • Adonis

Тут роблять тільки ПЛР-тести на коронавірус. Вартість – 1 300. Результати тестування будуть за добу. Якщо хочете отримати результат протягом 18 годин, тестування обійдеться у 1 600 грн.

 • Into-Sana

ПЛР-тест на коронавірус коштує 2 000 грн. ІФА-тест на антитіла до COVID-19 — по 600 грн (окремо рахують IgM і IgG) плюс забір крові 55 грн. Результати тестування обіцяють через 4-5 днів.

 • Medikom

За ПЛР-аналіз у клініці потрібно буде заплатити 1 920 грн; вдома — 2 720 грн. ІФА-аналіз у клініці — 770 грн (вдома — 1 270 грн). Експрес-тестування — 850 грн (вдома — 1 450 грн). У перших двох випадках результати будуть через 2 робочих дні. Експрес — через 2 години.

 • Synevo

Тут роблять ІФА-тест — по 600 грн за кожен плюс 30 грн за забір крові. ПЛР – 990 грн, та тест на антиген – 800грн.

Результати обіцяють через 2 робочих дні. Готуватися рекомендують, як і до інших аналізів, які передбачають забір крові з вени. Здавати кров натщесерце, напередодні не вживати алкоголь, не приймати ліки (або попередити лаборанта, що ви приймаєте), пити лише воду (негазовану, щонайбільше 200 мл). Обов'язково взяти із собою паспорт.

 • «Борис»

ПЛР-тест коштує 1 800 грн, ІФА-тест — по 950 грн. Результати будуть через 48 годин. Експрес-тест — 850 грн, а результати оголосять протягом дня. Але перед будь-яким тестуванням обов'язкова консультація лікаря, тож до ціни аналізу прийдеться додати 610 грн. І не забути взяти документи — це теж одна з умов.

 • «Добробут»

За ПЛР-тест потрібно буде заплатити 1 800 грн, за ІФА-тест — 500-800 грн, за експрес-тест — 550 грн. І приплюсувати 640 грн за попередню консультацію лікаря. Щоправда, якщо здаєте аналіз на антитіла IgG, щоб перевірити, чи хворіли на коронавірус раніше, то консультація не знадобиться. Результати будуть через 24-48 годин. Експрес-тест — через 30 хвилин.

 • INGO

ПЛР-аналіз обійдеться у 1 800 грн, ІФА — по 750 грн, експрес — 600 грн. Результати ПЛР-тесту потрібно чекати 3 дні, ІФА — 2 дні. Результати експрес-тесту оголосять одразу.

 • Eurolab

Тут найвищі ціни. ПЛР-тест разом із консультацією коштує 2 265 грн. Якщо знадобиться ІФА-аналіз, то потрібно буде доплатити 1 410 грн. Результати будуть відомі через 3 робочі дні.

 • «Діла»

ПЛР-тест коштує 1 800 грн, ІФА — по 750 грн плюс 30 грн за забір крові. Результати обіцяють через 1-2 робочі дні. Для тестування необхідний паспорт.

 • «ДНК-лабораторія»

Найнижчі ціни в Києві: ПЛР — 700 грн плюс 15 грн за забір крові; ІФА — по 300 грн плюс 20 грн за забір. Якщо здати аналізи зранку, то результати можна чекати наступного дня. Єдиний момент: зранку тут великі черги.

 • Nikolab

Тут ПЛР тест коштує 740 грн, за забір матеріалу потрібно доплатити 30 грн. Результати будуть відомі протягом двох днів. Тест на антитіла – 292 грн кожен.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Що таке пульсоксиметр і скільки він коштує Стиль життя

Що таке пульсоксиметр і скільки він коштує

Страховка від коронавірусу для туристів. Скільки коштує та де брати Стиль життя

Страховка від коронавірусу для туристів. Скільки коштує та де брати

Звідки взявся коронавірус. Топ-5 теорій змови Стиль життя

Звідки взявся коронавірус. Топ-5 теорій змови