Facebook Pixel

Альтернатива пластику. Чим замінити заборонені пакети

Стиль життя

Увесь світ бореться з пластиком. Цей тренд дійшов і до політиків України: Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». І бізнес уже знайшов альтернативу пластиковим пакетам.

Чим замінити заборонені пластикові пакети. Фото: Elina Krima / Pexels

Чим замінити заборонені пластикові пакети. Фото: Elina Krima / Pexels

З 2022 року в Україні припиняється розповсюдження оксорозкладних пластикових пакетів. Вони зникнуть із магазинів і ресторанів. The Page обрало топ-5 найцікавіших альтернатив шкідливій для довкілля упаковці від українських виробників.

Багаторазові торбинки

Торбинка з поліестеру. Фото: «Україна без сміття»

Торбинка з поліестеру. Фото: «Україна без сміття»

Прозорі торбинки з поліестеру — гарна альтернатива пластиковим пакетам. Свідомі громадяни вже давно беруть із собою набори торбинок до супермаркету і кладуть у них овочі та фрукти, щоб не використовувати одноразові поліетиленові «кульочки», які безоплатно роздають у магазинах. Із забороною поліетиленової тари в продажу з'явилися «маєчки» з поліестеру. Їх зручно тримати в сумці про всяк випадок, бо вони важать 18 г і майже не займають місця. А витримує такий пакет вагу до 5 кг. Додатковий плюс: ці торбинки можна прати в машині. Мінус: вони не підходять для дрібних сипучих сумішей (наприклад, для борошна, цукру, круп тощо).

Telegram Logo

Ціна: 72 грн.

Авоськи

Дизайнерська авоська. Фото: «Україна без сміття»

Дизайнерська авоська. Фото: «Україна без сміття»

Авоська легша за сумку-шопер і займає значно менше місця. А зараз на цю «торбинку з минулого» звернули увагу дизайнери: зробили авоськи модними і презентували моделі на всі смаки — різних кольорів, з різних матеріалів і з різноманітними ручками. Авоськи можна прати. Зрозуміло, у них не можна носити дрібні речі.

Ціна: 400 грн.

Вощені серветки

Вощені серветки для зберігання продуктів. Фото: «Україна без сміття»

Вощені серветки для зберігання продуктів. Фото: «Україна без сміття»

Це бавовняні серветки, що просочені бджолиним воском, кокосовою олією та олією жожоба, завдяки чому вони зберігають продукти свіжими. У них можна загортати навіть бутерброди і брати із собою на роботу чи в подорож. Ще в серветках рекомендують зберігати їжу в холодильнику, а також використовувати їх як кришки. Вощені серветки не вбирають запахи, догляд за ними простий — їх треба просто промивати під проточною холодною водою. Прослужать рік, а потім їх можна правильно утилізувати — компостувати.

Ціна: 230 грн за набір із трьох серветок.

Пакети з кукурудзи

Екологічні пакети з кукурудзяного крохмалю. Фото: Ecomaizing

Екологічні пакети з кукурудзяного крохмалю. Фото: Ecomaizing

Ці пакети виглядають точнісінько, як пластикові, але виготовляються з кукурудзяного крохмалю. «Кукурудзяні» вироби повністю екологічні: у домашніх умовах вони компостуються за три місяці. Пакети-майки витримують вагу до 5 кг. Є ще фасувальні та сміттєві пакети, а також біопакети для прибирання за собакою.

Ціна: 60 грн за рулон із 50 штук.

Паперові пакети з опалого листя

Паперові пакети з опалого листя. Фото: RE-leaf paper

Паперові пакети з опалого листя. Фото: RE-leaf paper

Винахід українця Валентина Фречки. Робити папір з опалого листя він придумав ще в школі, і в шкільній хімічній лабораторії разом із викладачем створив технологію отримання целюлози з опалого листя, з якої потім робили папір. Зараз проєкт отримав підтримку від Всесвітнього фонду дикої природи. З листя, що раніше вважали сміттям, сучасний стартап виготовляє папір, пакети та коробки для овочів і фруктів.

Ціна: 11 грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Sustainable Fashion. Як продавати одяг через Інтернет Мода

Sustainable Fashion. Як продавати одяг через Інтернет

Як почати сортувати сміття. 10 кроків Стиль життя

Як почати сортувати сміття. 10 кроків

Fashion-індустрія. Тренди 2020 у світі моди Особиста думка

Fashion-індустрія. Тренди 2020 у світі моди

Сабріна Гільдехаус
Сабріна Гільдехаус
засновниця компанії GILDEHAUS