Facebook Pixel

Альтернатива пластику. Чим замінити заборонені пакети

Життя

Увесь світ бореться з пластиком. Цей тренд дійшов і до політиків України: Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». І бізнес уже знайшов альтернативу пластиковим пакетам.

Чим замінити заборонені пластикові пакети. Фото: Elina Krima / Pexels

Чим замінити заборонені пластикові пакети. Фото: Elina Krima / Pexels

З 2022 року в Україні припиняється розповсюдження оксорозкладних пластикових пакетів. Вони зникнуть із магазинів і ресторанів. The Page обрало топ-5 найцікавіших альтернатив шкідливій для довкілля упаковці від українських виробників.

Багаторазові торбинки

Торбинка з поліестеру. Фото: «Україна без сміття»

Торбинка з поліестеру. Фото: «Україна без сміття»

Прозорі торбинки з поліестеру — гарна альтернатива пластиковим пакетам. Свідомі громадяни вже давно беруть із собою набори торбинок до супермаркету і кладуть у них овочі та фрукти, щоб не використовувати одноразові поліетиленові «кульочки», які безоплатно роздають у магазинах. Із забороною поліетиленової тари в продажу з'явилися «маєчки» з поліестеру. Їх зручно тримати в сумці про всяк випадок, бо вони важать 18 г і майже не займають місця. А витримує такий пакет вагу до 5 кг. Додатковий плюс: ці торбинки можна прати в машині. Мінус: вони не підходять для дрібних сипучих сумішей (наприклад, для борошна, цукру, круп тощо).

Ціна: 72 грн.

Авоськи

Дизайнерська авоська. Фото: «Україна без сміття»

Дизайнерська авоська. Фото: «Україна без сміття»

Авоська легша за сумку-шопер і займає значно менше місця. А зараз на цю «торбинку з минулого» звернули увагу дизайнери: зробили авоськи модними і презентували моделі на всі смаки — різних кольорів, з різних матеріалів і з різноманітними ручками. Авоськи можна прати. Зрозуміло, у них не можна носити дрібні речі.

Ціна: 400 грн.

Вощені серветки

Вощені серветки для зберігання продуктів. Фото: «Україна без сміття»

Вощені серветки для зберігання продуктів. Фото: «Україна без сміття»

Це бавовняні серветки, що просочені бджолиним воском, кокосовою олією та олією жожоба, завдяки чому вони зберігають продукти свіжими. У них можна загортати навіть бутерброди і брати із собою на роботу чи в подорож. Ще в серветках рекомендують зберігати їжу в холодильнику, а також використовувати їх як кришки. Вощені серветки не вбирають запахи, догляд за ними простий — їх треба просто промивати під проточною холодною водою. Прослужать рік, а потім їх можна правильно утилізувати — компостувати.

Ціна: 230 грн за набір із трьох серветок.

Пакети з кукурудзи

Екологічні пакети з кукурудзяного крохмалю. Фото: Ecomaizing

Екологічні пакети з кукурудзяного крохмалю. Фото: Ecomaizing

Ці пакети виглядають точнісінько, як пластикові, але виготовляються з кукурудзяного крохмалю. «Кукурудзяні» вироби повністю екологічні: у домашніх умовах вони компостуються за три місяці. Пакети-майки витримують вагу до 5 кг. Є ще фасувальні та сміттєві пакети, а також біопакети для прибирання за собакою.

Ціна: 60 грн за рулон із 50 штук.

Паперові пакети з опалого листя

Паперові пакети з опалого листя. Фото: RE-leaf paper

Паперові пакети з опалого листя. Фото: RE-leaf paper

Винахід українця Валентина Фречки. Робити папір з опалого листя він придумав ще в школі, і в шкільній хімічній лабораторії разом із викладачем створив технологію отримання целюлози з опалого листя, з якої потім робили папір. Зараз проєкт отримав підтримку від Всесвітнього фонду дикої природи. З листя, що раніше вважали сміттям, сучасний стартап виготовляє папір, пакети та коробки для овочів і фруктів.

Ціна: 11 грн.

Sustainable Fashion. Як продавати одяг через Інтернет Мода

Sustainable Fashion. Як продавати одяг через Інтернет

Особистий досвід. Як сортують сміття в Україні та за кордоном Життя

Особистий досвід. Як сортують сміття в Україні та за кордоном

Яким буде розклад нового сезону noseason sept 2021 Ukrainian Fashion Week Мода

Яким буде розклад нового сезону noseason sept 2021 Ukrainian Fashion Week