Facebook Pixel

Штрафи до 34 тис. гривень: як працюватиме заборона пластикових пакетів в Україні

Заборона пластикових пакетів в Україні: основні положення закону і штрафи. Фото: unsplash / Vic

Заборона пластикових пакетів в Україні: основні положення закону і штрафи. Фото: unsplash / Vic

Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який забороняє розповсюдження тонких, надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів.

За ухвалення закону №2051-1 проголосувало 297 народних депутатів. Наприклад, такі пакети заборонено розповсюджувати платно та безкоштовно в пунктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Їх потрібно буде вилучити з обігу.

Якими пакетами в Україні можна користуватися:

  • біорозкладними пластиковими пакетами;
  • надтонкими пластиковими пакетами розміром 225 х 245 х 450 мм, які призначені для пакування або перевезення свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в пунктах роздрібної торгівлі як первинне опаковання.
Telegram Logo

У законі йдеться, що загалом пакети можна буде продавати, але роздрібні ціни на них не можуть бути нижчими за мінімальні, які встановить Кабінет Міністрів. Однак ці норми не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети (про які The Page написало вище).

Також у документі зазначено, що на кожному пластиковому пакеті має бути марковання, однак їх не можна маркувати словами «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо вони не відповідають цим вимогам, а здатність пластикових пакетів до біорозкладання будуть визначати відповідно до європейських стандартів.

Штрафи за порушення закону про пластикові пакети:

  • За розповсюдження закладами торгівлі, харчування та послуг пластикових пакетів накладатимуть штраф від 8,5 тис. до 17 тис. грн. За повторне порушення доведеться заплатити від 17 тис. до 34 тис. грн.
  • Штраф за безкоштовне роздавання пластикових пакетів становить від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн. За повторне порушення — 3,4–8,5 тис. грн.
Quote«Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення з метою поліпшення стану довкілля та благоустрою територій», — зазначено в документі, який набирає чинності наступного дня після публікації та починає працювати за півроку, а заборона на розповсюдження пакетів і покарання за це почне діяти за дев'ять місяців.

Контекст. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в листопаді 2019 року законопроєкт про обмеження використання пластикових пакетів у першому читанні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини