Фітнес-тренерка Аліса Пивоварчик розповіла про те, скільки можна безпечно сидіти за ноутбуком, і як бути активним у повсякденному житті.
Чому потрібно робити паузи під час сидіння
За словами фітнес-тренерки, вісім годин безперервного сидіння значною мірою нівелюють користь для здоров’я щоденних годинних тренувань. Рекомендовано не сидіти довше ніж 50-60 хвилин.
«За можливості потрібно робити рухові паузи – найпростіші рухи руками, ногами, можна просто походити на місці. За день бажано назбирати якомога більше таких рухових пауз», – наголосила Аліса Пивоварчик.
Як більше рухатися щодня
Щоб якомога більше рухатися в повсякденному житті, Аліса Пивоварчик радить:
- Ходіть пішки, а не їдьте на авто чи на ліфті за можливості.
- Заведіть собаку, якого потрібно буде щодня вигулювати у будь-яку погоду.
- Знайдіть собі активне хобі, у якому у вас буде багато однодумців. Або, якщо ви інтроверт, якусь активність, у якій вам приємно і медитативно рухатися на самоті.
- Оточіть себе людьми, які ведуть активний спосіб життя і люблять рухатися. Навпаки, тримайтеся подалі від людей, які пасивні і спонукають вас також проводити час без руху.
- Частіше робіть прибирання вдома.
- Пропонуйте родині варіанти спільних активностей.
- Ведіть щоденник рухової активності і святкуйте кожний малий прогрес.
- Піклуйтеся про правильне дозування активності і правильне відновлення: збалансоване харчування, сон, чергування активного і пасивного відпочинку, психологічне розвантаження і вирішення психологічних проблем тощо.
Про те, як визначити інтенсивність фізичного навантаження, та що таке базові рухи, читайте в колонці.