Facebook Pixel

Як за допомогою «Київ цифровий» швидко забрати евакуйоване авто

Евакуація авто у столиці майже завжди означала купу неприємностей. Щонайменше втрату часу на пошук / оформлення протоколів / оплату штрафів. Щоб «виручити» авто, могло піти навіть декілька днів. За допомогою застосунку «Київ цифровий» повернути авто можливо менш ніж за годину.

Але тут теж є нюанси.

Наприкінці листопада 2022 року The Page провів (вимушений) тест-драйв застосунку і склав короткий гайд повернення евакуйованого авто за допомогою «Київ цифровий».

Евакуація авто в Києві

Вечір, Київ, тиха вуличка біля Володимирського собору. Буквально 15 хвилин відсутності — і замість припаркованого на напівпорожній вулиці авто пусте місце. Побоювання, що авто крадене, дещо нівелює розуміння, що припаркували його не дуже вдало: під знаком паркування, а не за ним.

Телефоную у 102: диспетчер уважно слухає прохання з’ясувати, авто викрадене чи евакуйоване, і просить назвати номер держреєстрації. Я його пам’ятаю й отримую відповідь: так, авто евакуйоване, воно на штрафмайданчику на вул. Набережно-Луговій, 4. Намагаюся з’ясувати, чи вийде забрати його просто зараз (на годиннику 18:40), на що втомлений диспетчер пояснює, що цим питанням вони не займаються, але сьогодні, мабуть, можна оплатити, а от забрати вже завтра.

Мені радять зателефонувати у довідкову міста 1551 (забігаючи наперед, скажу, що туди, на щастя, додзвонитися не вдалося) або завантажити «Київ цифровий».

Застосунок «Київ цифровий» для повернення авто

Погугливши відгуки та «покрокові інструкції» з повернення авто та остаточно занепавши духом, пригадую пораду про застосунок.

Перше, що вражає, — рейтинг 4,7 із 5 можливих на App Stote — схоже, «Київ цифровий» має бути зручним. Проста реєстрація за номером телефону і верифікація з кодом, доволі зручний інтерфейс — і ось я у «Сервісах водія», які ховаються у верхньому меню, праворуч у «Більше сервісів» із кнопкою-логотипом.

Проста реєстрація за номером телефону і верифікація з кодом, доволі зручний інтерфейс

Проста реєстрація за номером телефону і верифікація з кодом, доволі зручний інтерфейс

Після введення номера авто (до речі, вимикач поряд з позицією «Державний номер», ймовірно, означає, що тут можна розшукати автівки навіть іноземної реєстрації) отримую повну інформацію: звідки, за яке порушення, а, головне, куди саме евакуювали. Наступний крок — верифікація власника за фотографією техпаспорта і прав.

«Сервіси водія» ховаються у верхньому меню, праворуч у «Більше сервісів» із кнопкою-логотипом

«Сервіси водія» ховаються у верхньому меню, праворуч у «Більше сервісів» із кнопкою-логотипом

Тут мене спіткала велика прикрість: документи на авто поїхали із самим авто на штрафмайданчик. Особливо прикро було з’ясувати, що документи не обов’язково фотографувати фізично, а можна підтягнути вже зроблені фото з галереї смартфону.

Наступний крок — верифікація власника за номером технічного паспорта авто, а також за фото техпаспорта і прав

Наступний крок — верифікація власника за номером технічного паспорта авто, а також за фото техпаспорта і прав

А от документи з «Дії» в електронному вигляді застосунок категорично не приймає (можливо, це спрацювало б якщо зареєструватися за допомогою банк-ID, але роз'яснень у застосунку я не знайшов). Висновок: потрібні фотографії саме фізичних оригіналів техпаспорта та прав власника.

Штрафмайданчик

Наступного дня (в очікуванні проблем із доступом до авто, з якого потрібно забрати документи) я приїхав на Набережно-Лугову, 4. У черзі до адмінбудівлі розпитую в колег по нещастю, як потрапити в авто. З’ясовую, що жодних дозволів чи протоколів відкриття для цього не потрібно. Варто лише підійти до воріт штрафмайданчика (до них трохи лівіше від двоповерхового адмінбудинку на Набережно-Луговій, 4, веде проїзд у напрямку Дніпра), пояснити охоронцю, що треба попасти в авто, і взяти все, що потрібно.

До штрафмайданчика веде проїзд у напрямку Дніпра трохи лівіше від двоповерхового адмінбудинку на Набережно-Луговій, 4

До штрафмайданчика веде проїзд у напрямку Дніпра трохи лівіше від двоповерхового адмінбудинку на Набережно-Луговій, 4

Водночас з’ясовую, що про застосунок у черзі знають далеко не всі. А дехто, після розмови з балакучими, але не обізнаними у тонкощах евакуації диспетчерами довідкової 1551, навіть сплатили штраф не за тими реквізитами. Тепер «щасливці» стоять у черзі, щоб зробити те саме, але вже під наглядом інспектора, у терміналі всередині.

Повернення авто і штраф у застосунку «Київ цифровий»

Розмова з інспектором на в’їзді до штрафмайданчика триває десять секунд, ще кілька хвилин шукаємо авто (бо майданчик великий). Декілька хвилин пішло на сканування у застосунку техпаспорта (обидві сторони) та водійського посвідчення (теж з обох сторін). Наступні хвилин десять минають у спробах оплатити штраф: мобільний зв’язок у цьому місці працює не ідеально, у пошуках гарного прийому доводиться покружляти навкруги. Спостерігаючи за моїми «еволюціями», хтось із черги (вона, до речі, відчутно збільшилась) зауважує, що найшвидше пройде оплата карткою, яку вже підтягнули як основну платіжну у смартфоні. Але застосунок нарешті видає підтвердження оплати і я з полегшенням видихаю.

Оплатити штраф та «послуги» евакуатора можна прямо у застосунку

Оплатити штраф та «послуги» евакуатора можна прямо у застосунку

Але завчасно. Час між оплатою штрафу та появою у застосунку QR-коду, з яким можна забрати авто, становить приблизно пів години. Схоже, що фінальне рішення про те, що авто можна забрати, ухвалює все-таки людина.

Нарешті після численних спроб оновлень статусу авто у застосунку QR-код з’являється на екрані. Поліціянт на виїзді зі штрафмайданчика сканує його своїм телефоном, доброзичливо бажає більше сюди не потрапляти і радить підтвердити у застосунку отримання авто, щоб система не нарахувала зайвих грошей за зберігання.

Пригода тривала приблизно годину (якщо не витрачати час на розпитування, упоратися можна і за 30-40 хвилин) і коштувала 2087 грн, з яких 2х144 грн вартувало дводенне зберігання автівки, ще приблизно 1270 грн її транспортування на евакуаторі. Решта пішла на оплату штрафу та комісію.

Як забрати авто за допомогою застосунку «Київ цифровий»: інструкція

  • Завантажити застосунок.
  • Перевірити статус авто за держномером.
  • Відсканувати техпаспорт та посвідчення водія власника (або завантажити заздалегідь зроблені фото).
  • Оплатити у застосунку штрафи та послуги з евакуації.
  • Отримати QR-код, за яким можна забрати авто зі штрафмайданчика (очікування триває пів години).
  • Забрати авто. Час роботи штрафмайданчика на Набережно-Луговій, 4: пн-чт 9:00-18:00; пт 9:00-16:45; сб 10:00-15:00; нд — вихідний.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉