Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Столична парковка. Де знайти і як оплатити

Парковка у Києві: ціна, зони паркування та як оплатити. Фото: Thilo Becker/Pixabay

Парковка у Києві: ціна, зони паркування та як оплатити. Фото: Thilo Becker/Pixabay

Питання правильної парковки в Києві особливо актуальне. Минулого року в столиці евакуювали понад 56 тис. автомобілів. Порушникам правил зупинки, стоянки та парковки винесено 62 тис. постанов, а міський бюджет отримав понад 16,9 млн грн.

Про це The Page повідомив заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури — начальник управління з паркування Дмитро Рахматуллін.


Зони парковок в Києві і їхня вартість

Кожному столичному водієві варто пам'ятати, що парковка з 8:00 до 22:00 в робочі дні — платна. Залежно від віддаленості від центру столиця розділяється на три паркувальних зони.

Вартість години паркування в I зоні коштує 10 грн, у II — 7 грн, а в III зоні за кожну годину парковки доведеться заплатити по 5 грн.

З повним списком діючих паркувальних майданчиків можна ознайомитися за посиланням.

karta-parkovki.jpg

Після того, як ви поставили авто на платну парковку (вона позначена знаком «Платна стоянка» та синьою смугою розмітки), для оплати у вас є тільки 10 хвилин. Після цього автомобіль вважається порушником. Водночас від оплати паркування готівкою Київ відмовився ще в серпні 2017 року, тому кожному водію корисно знати, які способи оплати паркування існують.

Як оплатити парковку в Києві

1. За допомогою паркоматів

Після парковки на платній стоянці слід знайти найближчий паркомат і внести суму за передбачуваний час стоянки. Важливо пам'ятати, що здачу паркомат не видає. Дізнатися інформацію про тарифи та зони Києва можна прямо на паркоматі або за допомогою знаку «платна стоянка».

2. За допомогою мобільних додатків

Існує декілька різних мобільних додатків для оплати паркування — «Київ Цифровий», Parking UA, UNIP, доступних для IOS або Android.

На початку цього року КМДА повідомила про вихід нового мобільного застосунку «Київ Цифровий».

За інформацією пресслужби, цей мобільний додаток об'єднує головні міські сервіси: поповнення транспортної карти, QR-квитки в смартфоні, повідомлення про ремонтні роботи від комунальних служб, оплата парковки, а також повернення евакуйованої машини без черг.

Крім того, у водіїв з'явилася можливість отримувати повідомлення про штрафи за порушення правил дорожнього руху та одразу оплачувати їх у смартфоні.

Оплата паркування за допомогою мобільних застосунків досить проста. Для цього вам слід у додатку вибрати меню «Погодинна парковка», ввести номер автомобіля та адресу його розташування й натиснути кнопку «Почати парковку».

3. Оплата паркування за допомогою телефону

Оплатити парковку в Києві можна й без використання мобільного інтернету, оплата списуватиметься з рахунку мобільного телефону. Для цього існує кілька варіантів.

При першому використанні послуги слід зареєструвати автомобіль. Для цього достатньо відправити SMS із номером авто (наприклад: «АА0000ХХ») на номер 849.

Оплата здійснюється відповідно до вашого тарифу. Після цього для парковки треба набрати комбінацію з номером парковки, наприклад *849*ХХХХХ #, де ХХХХХХ — спеціальний код-ідентифікатор парковки, який легко знайти на сайті http://uaparking.online та на інформаційних табличках парковки. Оплата знімається за годину паркування.

Крім цього, минулого року КП «Київтранспарксервіс» продавав паперові та електронні абонементи на регулярну парковку. Вартість місяця коштувала 315-630 грн у залежності від кількості паркувальних зон, абонемент на квартал виходив 1465 грн.

На сьогодні продаж абонементів тимчасово припинений, але вже наступного місяця заплановане відновлення продажів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини