Що робити, якщо ваш автомобіль евакуювали

Що робити, якщо ваше авто забрав евакуатор?Фото: Центр організації дорожнього руху Києва

Що робити, якщо ваше авто забрав евакуатор?Фото: Центр організації дорожнього руху Києва

У Києві за три останні місяці на штрафмайданчики вивезено 17 872 автомобілі, власники яких поповнили міський бюджет більш як на 5 млн грн. Що робити, якщо ви опинилися в аналогічній ситуації?

Скільки коштує забрати авто зі штрафмайданчика

Передусім вам варто набратися терпіння й запастися часом, документами, маскою та грошовими знаками (приблизно 2 тис. грн) — процедура визволення авто є алогічною, клопіткою й затратною. Забрати, не сплативши, не вийде навіть у досвідчених юристів — у цьому разі працює принцип невідворотності покарання. Тобто оскаржити рішення в судовому порядку можна тільки після сплати всіх «внесків».

Важливо пам'ятати, що служба евакуації працює в режимі нон-стоп 24 години на добу без перерв, а ось видають автомобілі виключно з 09:00 до 18:00. І тільки в будні дні. Тож чим швидше ви визволите своє рухоме майно, тим дешевше вам обійдуться нав'язливі послуги. Сам штраф оцінений у 510 грн, послуги евакуатора — 720/1270 грн (залежно від ваги авто) та зберігання — 144 грн/1 доба. До того ж час для розрахунку в кращих готельних традиціях — 12:00.

Telegram Logo

Що робити, якщо ваше авто забрав евакуатор

Отже, по-перше, необхідно зрозуміти, чи дійсно ваш автомобіль відвезли на штрафмайданчик, а не викрали. Для цього потрібно зателефонувати за номером 102 або 1551.

По-друге, потрібно з'ясувати, на яку зі стоянок його евакуювали. У великих містах їх кілька. Наприклад, у Києві одразу чотири штрафмайданчики:

  • на вул. Гната Хоткевича, 20б (тел. 068-142-73-86),
  • вул. Набережно-Лугова, 4 (тел. (044) 428-80-00),
  • вул. Академіка Туполєва, 19 (тел. 067-440-44-41),
  • вул. Народного Ополчення, 9.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Які документи необхідні, щоб забрати авто зі штрафмайданчика?

  • адмінпостанова про порушення ПДР;
  • копія акту про евакуацію;
  • заява на повернення авто;
  • техпаспорт;
  • водійські права;
  • квитанції за оплату штрафу за неправильне паркування, послуг евакуатора і зберігання автомобіля на штрафмайданчику.

Їхати одразу на штрафмайданчик немає сенсу — спершу необхідно відвідати Управління патрульної поліції (у Києві воно розміщене на вул. Народного Ополчення, 9) для отримання адмінпостанов про порушення ПДР та копії акта про евакуацію.

Скан: Kyiv Smart City

Скан: Kyiv Smart City

З 20 лютого в новій версії Kyiv Smart City з'явився застосунок, покликаний пришвидшити процедуру визволення авто. В ідеалі, додавши до свого профілю дані транспортного засобу, кияни можуть перевірити і факт евакуації, і місце відвантаження, і перелік документів. І найголовніше — оплатити все онлайн. Ціна питання — плюс 10% до суми штрафу. Начебто розумна надбавка за можливість заощадити час, нерви та витрати на переїзд між інстанціями та стояння в чергах. Ось тільки працює застосунок дуже криво, через раз, або не підтягуючи інформацію, або не оновлюючись, або просто не переходить на наступну сторінку.

Важлива деталь: якщо ви встигли повернутися до місця паркування до того, як евакуатор виїхав із вашим автомобілем, і на місці, крім муніципальних «інспекторів паркування», є співробітники Нацполіції, то ці документи нададуть вони.

Після того можна одразу вирушати до Головного управління Національної поліції на вул. Володимирська, 15, де в кабінеті № 5 вам випишуть квитанції й підкажуть реквізити для оплати штрафу за неправильне паркування, послуг евакуатора і зберігання автомобіля на штрафмайданчику. Оплатити все це можна в будь-якому відділенні банку через платіжний термінал або онлайн. І лише потім, з усіма оплаченими квитанціями можна їхати за автомобілем.

Забираючи авто зі штрафмайданчика, не забудьте на місці переконається в наявності речей і багажу та відсутності на кузові й дисках слідів завантаження-розвантаження. Адже за воротами стоянки щось довести буде практично неможливо. Як і зрозуміти, чому, втративши автомобіль, водій змушений їхати не одразу на штрафмайданчик, а в три різні місця, і чим туди дістатися. «Київпарктранссервіс», один з основних «евакуаторних» підрядників КМДА, нарікає на поліцію — мовляв, це вона розробила настільки єзуїтські процедури.

Фото: Київпарктранссервіс

Фото: Київпарктранссервіс

The Page же радить водіям завантажити інтерактивну карту паркувального простору, де зібрано всі майданчики: і муніципальні, і комерційні, і ті, що розташовані біля торгових центрів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини