Facebook Pixel

Жорсткі штрафи за порушення ПДР: нові правила вже набули чинності

З 17 березня 2021 року в Україні набули чинності нові штрафи, які мають зменшити кількість смертей на дорогах через п'яних водіїв. Відтепер штрафувати почнуть навіть пішоходів, а водії можуть залишитися без своїх автомобілів.

У лютому Народні депутати 325 голосами ухвалили в другому читанні законопроєкт №2695 про посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Президент Володимир Зеленський підписав закон 12 березня 2021 року. Згідно з нормами, він набув чинності на наступний день після публікації.

Новий закон про штрафи за порушення ПДД

Він законодавчо закріплює можливість використання поліцейськими засобів відеофіксації з обов'язковим долученням таких матеріалів до протоколів про адмінправопорушення. Крім того, з/п №2695 передбачає можливість зупинки транспортних засобів для проведення огляду водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. Штраф за відмову від проходження огляду складе 40,8 тис. грн.

«Ухвалення даного законопроєкту – це велика перемога і крок уперед, — стверджує заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. — Парламентарії підтримали проєкт закону дещо в обрізаному вигляді, зокрема, не підтримали норми про заборону водіям виходити з авто без дозволу поліцейського. А також зменшили розмір штрафу за перевищення швидкісного режиму до 1700 грн. МВС очікує, що після ухвалення проєкту закону №2695 смертність на дорогах знизиться на 10-15%».

Спочатку силовики наполягали на практично безмежних правах. Наприклад, на можливості зупиняти автомобілі без приводу і на передачі водійських прав. Ці норми після першого читання були викреслені, а петиція проти ухвалення законопроєкту №2695 за 5 днів зібрала 25 тис. підписів. Тобто права, як і раніше, досить пред'явити, але не передавати в руки, виходити з автомобіля на вимогу поліцейського не потрібно плюс патрульним заборонили зупиняти автомобілі під час т. зв. «профілактичних заходів».

«Законопроєкт передбачає посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, — прокоментував ухвалення з/п №2695 глава МВС Арсен Аваков. — Законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення, а також передбачає можливість зупинки транспортного засобу поліцейським з метою проведення огляду водіїв із використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння».

Штрафи за порушення ПДД в Україні 2021

З 17 березня зростуть штрафи за такі адмінправопорушення:

 • перехід дороги в недозволеному місці — з 51 до 255 грн;
 • порушення ПДР тверезими велосипедистами — 340 грн, нетверезими — 680 грн, за створення аварійної ситуації — 850 грн;
 • невикористання шолома у мотоциклістів — з 51 до 255 грн;
 • невикористання ременів безпеки — з 51 до 255 грн;
 • водіння т/з без реєстрації або з простроченою реєстрацією — з 51 до 255 грн;
 • неосвітлений номерний знак — з 51 до 255 грн;
 • водіння т/з без номерного знака або з номерним знаком, що не відповідає ПДР — з 51 до 255 грн;
 • перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 50 км/год — з 510 грн до 3,4 тис. грн;
 • порушення правил переїзду перехресть — з 51 до 255 грн;
 • залишення місця ДТП — з 255 грн до 3,4 тис. грн, крім того, передбачена можливість позбавлення права керувати т/з терміном від 1 року до 2 років;
 • їзда без водійського посвідчення — з 51 до 425 грн;
 • керування т/з або передача керування т/з особі, яка не має права ним керувати — з 510 до 3,4 тис. грн, повторне порушення протягом року — 40,8 тис. грн з позбавленням права керування т/з на 5-7 років і з можливою конфіскацією т/з;
 • якщо водій був позбавлений повідчення і знову сів за кермо — з 510 грн до 20,4 тис. грн;
 • керування в стані алкогольного сп'яніння — з 10,2 тис. до 17 тис. грн, плюс позбавлення права керування т/з терміном на 1 рік. Повторне порушення протягом року — 34 тис. грн і позбавлення права керування т/з терміном на три роки. Після третього аналогічного порушення штраф складе 51 тис. грн, водійське посвідчення конфіскується на 10 років разом із т/з.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉