Facebook Pixel

Жорсткі штрафи за порушення ПДР: нові правила вже набули чинності

Рада прийняла новий закон про штрафи за порушення ПДР в Україні 2021. Фото: МВС України

Рада прийняла новий закон про штрафи за порушення ПДР в Україні 2021. Фото: МВС України

З 17 березня 2021 року в Україні набули чинності нові штрафи, які мають зменшити кількість смертей на дорогах через п'яних водіїв. Відтепер штрафувати почнуть навіть пішоходів, а водії можуть залишитися без своїх автомобілів.

У лютому Народні депутати 325 голосами ухвалили в другому читанні законопроєкт №2695 про посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Президент Володимир Зеленський підписав закон 12 березня 2021 року. Згідно з нормами, він набув чинності на наступний день після публікації.

Новий закон про штрафи за порушення ПДД

Він законодавчо закріплює можливість використання поліцейськими засобів відеофіксації з обов'язковим долученням таких матеріалів до протоколів про адмінправопорушення. Крім того, з/п №2695 передбачає можливість зупинки транспортних засобів для проведення огляду водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. Штраф за відмову від проходження огляду складе 40,8 тис. грн.

Telegram Logo

«Ухвалення даного законопроєкту – це велика перемога і крок уперед, — стверджує заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. — Парламентарії підтримали проєкт закону дещо в обрізаному вигляді, зокрема, не підтримали норми про заборону водіям виходити з авто без дозволу поліцейського. А також зменшили розмір штрафу за перевищення швидкісного режиму до 1700 грн. МВС очікує, що після ухвалення проєкту закону №2695 смертність на дорогах знизиться на 10-15%».

Спочатку силовики наполягали на практично безмежних правах. Наприклад, на можливості зупиняти автомобілі без приводу і на передачі водійських прав. Ці норми після першого читання були викреслені, а петиція проти ухвалення законопроєкту №2695 за 5 днів зібрала 25 тис. підписів. Тобто права, як і раніше, досить пред'явити, але не передавати в руки, виходити з автомобіля на вимогу поліцейського не потрібно плюс патрульним заборонили зупиняти автомобілі під час т. зв. «профілактичних заходів».

«Законопроєкт передбачає посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, — прокоментував ухвалення з/п №2695 глава МВС Арсен Аваков. — Законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення, а також передбачає можливість зупинки транспортного засобу поліцейським з метою проведення огляду водіїв із використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння».

Штрафи за порушення ПДД в Україні 2021

З 17 березня зростуть штрафи за такі адмінправопорушення:

 • перехід дороги в недозволеному місці — з 51 до 255 грн;
 • порушення ПДР тверезими велосипедистами — 340 грн, нетверезими — 680 грн, за створення аварійної ситуації — 850 грн;
 • невикористання шолома у мотоциклістів — з 51 до 255 грн;
 • невикористання ременів безпеки — з 51 до 255 грн;
 • водіння т/з без реєстрації або з простроченою реєстрацією — з 51 до 255 грн;
 • неосвітлений номерний знак — з 51 до 255 грн;
 • водіння т/з без номерного знака або з номерним знаком, що не відповідає ПДР — з 51 до 255 грн;
 • перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 50 км/год — з 510 грн до 3,4 тис. грн;
 • порушення правил переїзду перехресть — з 51 до 255 грн;
 • залишення місця ДТП — з 255 грн до 3,4 тис. грн, крім того, передбачена можливість позбавлення права керувати т/з терміном від 1 року до 2 років;
 • їзда без водійського посвідчення — з 51 до 425 грн;
 • керування т/з або передача керування т/з особі, яка не має права ним керувати — з 510 до 3,4 тис. грн, повторне порушення протягом року — 40,8 тис. грн з позбавленням права керування т/з на 5-7 років і з можливою конфіскацією т/з;
 • якщо водій був позбавлений повідчення і знову сів за кермо — з 510 грн до 20,4 тис. грн;
 • керування в стані алкогольного сп'яніння — з 10,2 тис. до 17 тис. грн, плюс позбавлення права керування т/з терміном на 1 рік. Повторне порушення протягом року — 34 тис. грн і позбавлення права керування т/з терміном на три роки. Після третього аналогічного порушення штраф складе 51 тис. грн, водійське посвідчення конфіскується на 10 років разом із т/з.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини