Facebook Pixel

Кінець епохи «євробляхства»: штрафи на місці, вилучення прав, штрафмайданчик, конфіскація

Уряд доповнив Положення про Національну поліцію «євробляхерськими» підпунктами, що дозволяють зупиняти автомобілі з іноземною реєстрацією для перевірки дотримання правил митного ввезення.

Кабінет міністрів нарешті привів положення про Національну поліцію у відповідність до нового законодавства, зокрема до положень Митного кодексу (МК) про ввезення транспортних засобів.

Згідно з підпунктами 18-1 і 18-2, поліції ставиться за обов'язок виявляти як автомобілі з простроченим (більш як на 30 діб) тимчасовим ввезенням, так і ті транспортні засоби, щодо яких порушено обмеження, встановлені МК. Водночас Кодекс про адміністративні правопорушення надає їй право штрафувати водіїв як за сам факт водіння «прострочених» авто, так і за факт управління «євробляхою», ввезеною іншою особою.

Спочатку штраф за керування «євробляхою» становитиме 8,5 тис. грн і виноситиметься на місці зупинення згідно з нормою ч. 8 ст. 121 КУпАП. Спершу автомобіль не вилучається. У разі повторного порушення впродовж одного року сума штрафу збільшується до 17 тис. грн, а водійське посвідчення вилучається на 12 місяців. Оскільки в цьому разі санкції накладає суд, до його рішення транспортний засіб евакуюється на штрафмайданчик.

Зрозуміло, що вся інформація про виявлення автомобілів, які порушили митні правила, передаватиметься поліцією митникам, у яких свій «штрафний» прайс-лист із магічною цифрою 170 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉