Facebook Pixel

МВС вдарить по «битках»: новий закон про реєстрацію б/у авто в Україні

Кабінет міністрів готується розглянути підготовлений Міністерством внутрішніх справ законопроєкт щодо зміни умов реєстрації старих автомобілів, в тому числі так званих «битків» з США.

Нові правила реєстрації б/у авто в Україні

Сайт МВС оприлюднив проєкт постанови Кабінету міністрів про зміни порядку реєстрації автотранспорту. Повністю він називається «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів» й істотно змінить правила гри на вторинному ринку авто.

Якщо двома словами, то зареєструвати б/у автомобіль в Україні стане набагато складніше. Передусім під удар потраплять ті, хто переобладнав малотоннажні вантажівки на маршрутні мікроавтобуси. А також ті, хто займається імпортом автомобілів і електрокарів, куплених на страхових аукціонах у Північній Америці. А потоки «тоталів» (ТЗ, що не підлягають відновленню) взагалі можуть вичерпатися.

Які документи потрібні для реєстрації б/у авто

Річ у тім, що новий порядок реєстрації авто передбачає зовсім інший рівень перевірки документів. Тепер ніякі «картки про утилізацію», що заміняють «биткам» техпаспорти, розглядатися не будуть. Також буде недостатньо просто копії документа з Реєстру виданих сертифікатів — знадобиться сам сертифікат. Плюс документи про первинну реєстрацію автомобіля, до того ж «легалізовані» — перекладені й апостильовані консульськими структурами нашого МЗС або акредитованими організаціями тієї країни, де автомобіль стояв на обліку.

Усе разом здорово ускладнить і зробить дорожчою процедуру постановки на облік не нових автомобілів. А в деяких випадках взагалі зробить її неможливою.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉