«Євробляхарів» почали штрафувати на 170 тис. грн

Фото: epravda

Фото: epravda

Власники нерозмитнених автомобілів на європейських номерах почали масово отримувати судові протоколи за перевищення строків тимчасового ввезення або транзиту більш як на 30 діб.

Погана новина для «свідків меморандуму», який нібито забороняє чіпати «євробляхарів» до ухвалення нового «закону про розмитнення». Законопроєкти про відносно доступнi митні ставки та скасування акцизу під час імпорту транспортних засобів (№№3704 — 3706) були зареєстровані ще в червні. Але про те, коли закрита 1 жовтня на карантин Верховна Рада візьметься за їхній розгляд, не відомо навіть «Автоєвросилі», яка все знає.

Між тим суди за поданням митників почали масово виписувати протоколи за перевищення строку тимчасового ввезення або транзиту. Порушення п. 6 ст. 470 і п. 6 ст. 481 Митного кодексу України передбачають штраф у розмірі 170 тис. грн або конфіскацію транспортного засобу в дохід держави.

Telegram Logo

Першими нововведення відчули на собі ті автомобілісти, які зареєстрували «євробляхи» на себе в режимі транзиту або під розмитнення й після пом'якшення карантину вирішили виїхати за кордон.

Юридична компанія «Дорожній адвокат» наводить як приклад справу №461/1786/20, у якій власнику авто відмовили в апеляції та заміні виду відповідальності зі 170-тисячного стягнення на конфіскацію. Подібний штраф (€ 5113) робить безглуздим подальше володіння 90% «євроблях», уже завезених в Україну. За середньої ціни €3-6 тис. за нинішніх умов їхня легалізація обійдеться в 300-500% митної вартості. А отже, на нас чекає різке здешевлення запчастин на розборках.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини