Відмотав одометр — відмотаєш і строк. Нові штрафи за відмотку пробігу

Фото: autobank

Фото: autobank

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4039 про відповідальність за шахрайські дії з пробігом автомобілів.

Середньостатистичний вік українського автомобіля — 24 роки. Тобто в разі щорічного пробігу 20-25 тис. км до цього «віку» він проїжджає щонайменше 480 тис. км. Продати таке ледь рухоме майно за прийнятні гроші складно, тому перше, до чого вдаються перекупи — скручування одометра. На думку експертів сайту Carfinder, на вторинному ринку «скручений пробіг» у більш як половини автомобілів.

«У Польщі за маніпуляції з одометром, крім штрафу, порушник закону може не тільки втратити авто, а й сісти у в'язницю на строк до 5 років, — коментує законопроєкт його ініціатор, депутат Роберт Говарт. — У нас же шахраї заробляють мільйони на «схемах» під час імпорту б/у автомобілів і їхнього перепродажу в Україні. Перед завезенням автомобілів пробіг «накручують», щоби знизити декларовану митну вартість, а потім «скручують», щоби люди думали, що машина ще має ресурс. У підсумку страждають сумлінні покупці, яких перекупники обманюють. А державний бюджет втрачає значні суми податкових надходжень від розмитнення ввезених авто».

Telegram Logo

Нагадаємо, що в Польщі з цією напастю борються дещо громіздким способом із залученням цілої низки служб: патрульної поліції, транспортної інспекції, страхових компаній, митних і прикордонних органів і навіть військової поліції. Усі вони фіксують показники одометра автомобіля під час кожного його зупинення, не кажучи вже про ДТП, перереєстрацію та страхування.

Прiнт-скрiн Google

Прiнт-скрiн Google

І хоча гарячі голови вже закликають перейняти «передовий метод» сусідів, набагато простіше буде створити єдину базу даних із ЄС.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зареєстрований у ВР законопроєкт №4039 передбачає кілька ступенів відповідальності.

Якщо власник або водій автомобіля навмисно відключив або пошкодив кабель щитка приладів або трос спідометра, штраф складе 3,4 тис. грн. У разі їхньої поломки або заміни власник буде зобов'язаний повідомити про це до сервісного центру МВС.

Якщо під час перереєстрації або проведення техогляду буде виявлено менше значення одометра, ніж було зафіксовано в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, штраф складе 8,5 тис. грн.

Перегонникам, які під час ввезення завищують реальний пробіг для зменшення податків, а потім занижують його перед продажем, штраф складе 17 тис. грн.

Для умільців, які професійно займаються «оптимізацією» одометрів, штраф складе 34 тис. грн. Причому якщо власник покриватиме виконавців, які виконали «відмотування», штраф доведеться сплатити йому.

У 34 тис. грн оцінено й повторне впродовж року шахрайство з показниками пробігу автомобіля. Як бути в разі заміни двигуна або занулення одометра, не повідомляється.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини