Заступник міністра МВС Антон Геращенко зізнався, що система є безсилою перед «євробляхерами»

Система автоматичної фіксації порушень ПДР не штрафує автомобілі з іноземною реєстрацією.

Питання журналістів після брифінгу за підсумками перших ста днів роботи КАФiв виявили цікавий нюанс. Система, що обійшлася платникам податків у кругленьку суму і є головним ньюсмейкером Нацполіції, не штрафує водіїв автомобілів з іноземною реєстрацією.

«Ми все ще будуємо електронну систему разом із прикордонною службою, — зізнався заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. — Вона надасть змогу фіксувати в'їзд в Україну авто з іноземною реєстрацією для того, щоби воно одразу після цього потрапляло до бази даних, де зберігатиметься інформація про людину, яка їхала в цьому авто, і що це за авто. Якщо автомобіль надалі порушить ПДД чи перевищить швидкість, що буде зафіксовано автоматично, прикордонники отримуватимуть інформацію про такого порушника. При виїзді з країни ця людина буде поінформована про те, що саме вона порушила. Її також попередять про те, що якщо вона не заплатить штраф на виїзді з України, то наступного разу їй може бути заборонено в'їзд у країну».

Telegram Logo

Головна складність у роботі над системою — численні погодження між МВС, Національною поліцією, ДПСУ, ДСНС та виконавчою службою.

Фото: МВС

Фото: МВС

«Відповідно до чинної нормативно-правової бази, у тій ситуації, коли є автомобіль з іноземною реєстрацією, до відповідальності притягується особа, яка безпосередньо перебувала за кермом транспортного засобу в момент перетину ним кордону, — прокоментував ситуацію перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. — Тобто, коли автомобіль виїжджає за межі України, на прикордонному пункті роздруковуються матеріали про притягнення за правопорушення до відповідальності, а саме постанова, копія якої вручається цій особі. У разі несплати це є додатковою підставою для тимчасової заборони на в'їзд на територію України до моменту оплати штрафу».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Він також зазначив, що є передбачений законом механізм покарання і для громадян України, які перебувають за кермом так званих «євроблях».

Коли саме запрацює система, ані пан Геращенко, ані пан Білошицький не сказали. Як і про суму недоотриманих за 100 днів скарбницею штрафів. На тому ж брифінгу була озвучена така бухгалтерія: за 100 днів роботи КАФи зафіксували 833,9 тис. фактів перевищення швидкісного режиму, 645,5 тис. (77%) винесених постанов уже оплачено, «виручка» від виписаних штрафів склала 101,7 млн грн. Дуже може бути, що 23% несплачених штрафів припадають саме на автомобілі з іноземною реєстрацією, водії яких через свою безкарність ігнорують не тільки КАФи, а взагалі правила дорожнього руху.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини