Через законопроєкт, який підвищує відповідальність за керування у нетверезому стані, силовики ледь не протягли норму щодо розширення повноважень поліції.
Ми вже писали, що 13 червня поліція отримала практично безмежні права оглядати водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння під час «профілактичних заходів» завдяки доповненням до ст. 35 Закону «Про національну поліцію». Петиція проти розширення цих повноважень набрала необхідні 25 тис. підписів менш ніж за 5 днів.
Поданий до розгляду Верховною Радою законопроєкт №2695, спрямований на посилення відповідальності за керування в нетверезому вигляді, містив у собі таку норму: «поліцейський може зупиняти т/с в разі, якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів із метою проведення огляду водіїв для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння».
За словами нардепа Олександри Устинової, фактично ця норма давала поліції можливість без яких би то не було підстав зупиняти автомобілі й проводити огляд водіїв.
«На підкомітеті, де розглядався скандальний законопроєкт 2695, ми прибрали так звані «профілактичні» заходи зупинки (читай зупинка авто без будь-яких підстав), прибираємо можливість без установки попереджуючих знаків ловити на швидкість водіїв — у кущах ніхто з радаром сидіти не буде. Прибираємо можливість огляду (читай обшуку) авто, а саме багажника, капота (прокладки, через які підняли ціни на реєстрацію газобалонного обладнання з 600 до 3,2-4 тис. грн, нервово плачуть в куточку), бардачка тощо. Водієві не потрібно буде віддавати документи поліцейському. Вийти з машини йому потрібно буде лише в разі потреби — на вимогу поліцейського. Глушити машину і мерзнути взимку теж не потрібно».
Законопроєкт був прийнятий на сесії Верховної Ради більшістю голосів в першому ж читанні. Він підвищив штрафи за керування т/з нетверезому вигляді в кілька разів. Первісне покарання: 17 тис. грн штрафу і позбавлення прав на 1 рік. У разі рецидиву штраф збільшується вдвічі, а термін вилучення водійського посвідчення — втричі. Втретє скарбниця поповниться 51 тис. грн, а водій позбудеться права керувати автомобілем на 10 років.
Тепер через здійснення ДТП в нетверезому стані автоматично буде наставати кримінальна відповідальність — цьому «присвячена» окрема частина статті 286-1 КК. З 3 до 12 місяців збільшився термін розгляду справи за «нетверезе» водіння. За словами нардепа, це було зроблено для припинення поширеної практики закриття справ через несвоєчасний розгляд у суді, за затягування яких деякі судді і отримують винагороду.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також