Нові ПДР у дії: що змінилося для водіїв, велосипедистів і пішоходів

Нові правила дорожнього руху 2020. Фото: pixabay

Нові правила дорожнього руху 2020. Фото: pixabay

З 25 листопада набувають чинності нові правила дорожнього руху для водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів. Пасажирам доведеться пристібатися на задньому сидінні, а пішоходам носити одяг зі світловідбивними елементами.

Також велосипедистам дозволили їздити смугою для громадського транспорту. Про це повідомила пресслужба МВС у Facebook.

Нові ПДР для водіїв

Відтепер водій і пасажири мають бути пристебнутими під час руху й на передньому, і на задньому кріслі. Винятком стануть водії та пасажири з інвалідністю, для яких неможливо пристебнутися фізіологічно.

Telegram Logo

Також без пасків безпеки дозволено їздити водіям і пасажирам оперативних і спеціальних транспортних засобів.

Відтепер водії таксі також мають подбати про паски безпеки на задньому сидінні. Раніше в містах водії та пасажири таксі могли не пристібатися.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, нові правила стосуватимуться номерних знаків. З оновленням ПДР тепер заборонено змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків. Також не можна наносити на них додаткові позначення або закривати їх.

Нові ПДР для велосипедистів і пішоходів

Оновлення вплинуть і на життя велосипедистів — вони зможуть рухатися смугою для громадського транспорту.

Також змінилися правила і для пішоходів. У темний час доби чи в умовах недостатньої видимості пішоходи обов'язково мають використовувати світловідбивні елементи на кшталт наклейки чи жилета або мати одяг із такими елементами.

Контекст. Кабмін 13 листопада ухвалив постанову про зміну правил дорожнього руху. Вони стосуються велосипедистів, пішоходів, пасажирів таксі та велосипедистів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини