Зміни до ПДР: що чекає велосипедистів, пішоходів і пасажирів таксі

Які зміни в правила дорожнього руху ввів Кабмін. Фото: УНІАН

Які зміни в правила дорожнього руху ввів Кабмін. Фото: УНІАН

Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив постанову про зміну правил дорожнього руху. Вони стосуються велосипедистів, пішоходів, пасажирів таксі та одного з дорожніх знаків.

Нові правила дорожнього руху для велосипедистів

Постанову поки не опублікували на сайті уряду, проте в пояснювальній записці зазначається, що велосипедисти зможуть їздити смугою зі знаком «Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів», а знак, який позначає смугу для руху маршрутних транспортних засобів, не потребує додаткової таблички «для велосипедистів».

Уряд вважає, що це піде на користь велосипедній інфраструктурі і зменшить травматизм серед велосипедистів, оскільки звичайні машини рухаються смугою зі швидкістю близько 50 км на годину (де зараз їздять велосипедисти), а маршрутки близько 20 км на годину.

Telegram Logo

Зміни в правилах дорожнього руху для пішоходів

Для того щоб створити умови безпечного руху, пішоходам треба обов'язково використовувати світлоповертаючі елементи, тоді водії завчасно побачать пішоходів.

Кабмін пояснює, що туман і дощ, світло фар зустрічних автомобілів, світлова реклама, тінь від дерев роблять пішохода менш помітним навіть на освітленій дорозі та вулиці, а забрудненість лобового скла і скла фар автомобіля ще більш погіршує видимість водіям. Людину в темряві, яка одягнена в темний одяг, при ближньому світлі фар водій може побачити тільки на відстані 25-30 метрів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зміни в правилах дорожнього руху для пасажирів таксі

Для того щоб підвищити безпеку, водії, пасажири таксі та інструктори з водіння повинні використовувати ремені безпеки. Винятками є лише водії та пасажири з інвалідністю, фізіологічні особливості яких роблять користування ременями безпеки неможливим.

Зміни в ПДР: дорожній знак

Кабмін також змінив один із дорожніх знаків. Йдеться про 1.40 «Кінець дороги з удосконаленим покриттям», який тепер отримає назву «Зміна покриття». Дорогу на ньому зображуватимуть горизонтально з намальованим автомобілем.

Контекст. Нагадаємо, що з жовтня 2020 року в будь-який час доби водії зобов'язані їздити за містом із включеними фарами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини