Facebook Pixel

Київська евакуація. Куди зникають автомобілі «героїв» паркування

Неправильне паркування: що робити, якщо евакуювали авто. Фото: Київські герої паркування / FB

Неправильне паркування: що робити, якщо евакуювали авто. Фото: Київські герої паркування / FB

З початку 2021 року київська влада активно взялася за боротьбу з порушниками ПДР, зокрема з водіями, які неправильно паркують свої автомобілі.

Якщо раніше евакуація авто займала 10-15 хвилин, то тепер спецтехніці достатньо 3-5 хвилин для «ліквідації героя паркування». Аби уникнути несподіваного зникнення свого транспортного засобу, потрібно знати ПДР і дотримуватись правил паркування. Ну, а якщо ваше авто все ж забрали, головне не панікувати і мати уявлення про те, де його шукати.

1

Ви виявили пропажу машини

Якщо ви виявили пропажу своєї машини, то передусім рекомендуємо вам завантажити застосунок Telegram, зареєструватися в ньому і підписатися на канал «Київська платформа евакуації». І там за держномером автомобіля або VIN-кодом знайти його у звітах з евакуації та дізнатися, де знаходиться штрафмайданчик.

Переконавшись у наявності авто, їдемо отримувати квитанції на оплату штрафів.

2

Скільки коштує повернути авто

Повернути свій автомобіль можна буде одразу після оплати штрафу, послуг евакуатора і самого штрафмайданчика.

Для цього спочатку їдемо до столичного управління патрульної поліції, яке знаходиться на вулиці Народного Ополчення, 9. На вході до нього встановлений термінал електронної черги. Беремо талончик і чекаємо своєї черги. В управлінні вам нададуть усі необхідні реквізити для оплати і повідомлять про місце евакуації авто. Далі їдемо туди і оплачуємо штраф за порушення правил зупинки та стоянки (510 грн), транспортування та зберігання автомобіля (720 грн за авто вагою до 2 тонн, 840 грн — від 2 до 3 тонн, 1020 грн — якщо вага авто більше 3 тонн). За кожну добу зберігання (до 7 діб) додатково доведеться заплатити 144 грн, після тижня перебування авто – 24 грн за добу.

І вже тільки після сплати можна забрати свій автомобіль зі штрафмайданчика.

Таким чином, аби повернути машину, доведеться заплатити мінімум 1230 грн.

Варто зазначити: якщо власник авто з'явився на місці евакуації і там присутні працівники Нацполіції, він може звернутися до них. Якщо саме вони займалися евакуацією, то адміністративна постанова за порушення ПДР виноситься на місці, а власнику видається копія акта про евакуацію.

Якщо ваше авто евакуювали інспектори з парковки, то в терміналі в управлінні поліції вибираємо «Евакуація КМДА», якщо ж патрульні — натискаємо «Адміністративна практика».

«Якщо ви не знаєте, який підрозділ евакуював ваше авто, зателефонуйте в службу 102 або на гарячу лінію по телефону (044) 287-82-82», — радить патрульна поліція Києва.

3

Неправильне паркування

Автомобіль евакуюють на штрафмайданчик, якщо він припаркований:

 • на проїжджій частині у другій або третій смузі;
 • на залізничних переїздах, трамвайних шляхах, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними;
 • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох сторін;
 • на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу (винятком є зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга);
 • на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
 • ближче 30 м від зупинок маршрутних транспортних засобів (за їх відсутності — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін);
 • ближче 10 м від позначеного місця проведення дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
 • у місцях, де є неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд автомобіля, що зупинився;
 • ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
 • робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів;
 • на виділеній смузі для руху громадського транспорту;
 • на позначеній дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
 • перешкоджає роботі снігоприбирального та іншого комунального транспорту в разі введення НС;
 • порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що вона блокує проїзд двома або більше смугами руху;
 • у місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування водіями з інвалідністю або водіями, які перевозять людей з інвалідністю;
 • у місцях, призначених для зупинки, стоянки, паркування електромобілів (у таких випадках штрафуватимуть на суму до 510 грн).