Що робити, якщо ваш автомобіль викрали

Фото: Мосфільм

Фото: Мосфільм

За перші 8 місяців року в Україні було викрадено понад 3,1 тис. автомобілів. The Page розповідає, що робити, якщо ви потрапили в аналогічну ситуацію.

1. Ще перед тим як телефонувати до поліції, переконайтеся, що автомобіль дійсно викрадено. Його, по-перше, можуть без вашого відома евакуювати за неправильне паркування й навіть за прострочену «комуналку». По-друге, його може «запозичити» один із подружжя (або хтось ще, у кого є дублікати ключів), забувши попередити вас.

2. Зателефонувати на 102. Тут усе просто: чим раніше правоохоронні органи дізнаються про те, що сталося, тим швидше дані автомобіля потраплять до аналога радянського плану «Перехоплення». Потрібно чітко назвати не тільки місце й можливий час викрадення, держномер, VIN-код, марку, модель, колір кузова, а й особливі прикмети. Це можуть бути додаткове оснащення на кшталт ГБО, шноркеля й багажника на даху, помітні подряпини та вм'ятини, тоноване скло, наліпки та інші сліди тюнінгу. Також потрібно повідомити про тип і модель протикрадіжного пристрою, приблизний пробіг і кількість пального в баку.

Telegram Logo

3. Обов'язково зателефонуйте до вашої страхової компанії та повторіть усе те саме слово в слово.

4. В очікуванні приїзду патрульного екіпажу, який огляне місце події й складе протокол, полегште їм роботу і збільште собі шанси на позитивний результат. Знайдіть усі навколишні камери відеоспостереження й опитайте потенційних свідків. Особливий упор потрібно робити на власників тих авто, які стояли поруч із вашим — на їхні відеореєстратори могли потрапити і злодії, і навіть сам момент викрадення. Крім того, потрібно скласти список усіх речей, які були в автомобілі — від документів до дитячих крісел.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

5. Формально заява про викрадення подається через два-три дні після складання протоколу, але особистий досвід підказує, що нагадати про себе доведеться не раз. Цей час потрібно присвятити оповіщенню й самостійному пошуку вкраденого автомобіля. Розклейте оголошення й роздайте листівки в радіусі 5 км від місця викрадення, дайте оголошення в місцеві ЗМІ та опублікуйте повідомлення про те, що сталося, у всіх соціальних мережах, спираючись на спеціальні групи з пошуку викрадених авто. Приєднавши родичів, друзів і тих, хто вам співчуває, проінспектуйте всі прилеглі до місця викрадення двори, стоянки та гаражні кооперативи, тобто ті місця, які можуть використовуватися як відстійники. Окрему увагу потрібно приділити авторинкам, сервісам і пунктам розбирання.

6. Наступний крок — подання заяви, на підставі якої буде порушено кримінальну справу. Без цього папірця вас у страховій компанії в кращому разі співчутливо вислухають. І відправлять назад за пакетом документів.

Фото: delRio

Фото: delRio


Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини