Facebook Pixel

Кабмін заборонив паркування на тротуарах, але дозволив платити безконтактно

Постановою забороняється облаштування місць для паркування на тротуарах, наділяються владою інспектори з паркування, вводиться відповідальність за блокування доступу до зарядних станцій і вдосконалюються способи оплати паркувальних послуг.

Кабінет міністрів ухвалив цілу низку правок до своєї постанови № 1322 від 3 грудня 2009 року, які мають забезпечити розвиток системи паркування в Україні на європейському рівні, оскільки збалансують інтереси осіб з інвалідністю, пішоходів, автомобілістів і суб'єктів господарювання.

По-перше, тепер суб'єктам господарювання забороняється облаштовувати місця для паркування на тротуарах. «Громади отримають додаткові можливості для облаштування майданчиків для платного паркування із застосуванням безготівкових форм оплати», — прокоментував проєкт нормативно-правового акту прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

По-друге, інспектори з паркування наділяються ширшими повноваженнями. По-третє, вводиться відповідальність за блокування доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. По-четверте, органи місцевого самоврядування також можуть встановлювати додаткові умови обладнання таких майданчиків, зокрема щодо інфраструктури для електроавтомобілів. По-п'яте, розширюється перелік безготівкових форм оплати паркувальних послуг. Зокрема, вводиться можливість проводити оплату через банківські автомати, комплекси самообслуговування та платіжні термінали.

«Ухвалення постанови сприятиме покращенню якості надання послуг із паркування, — вважають у пресслужбі Міністерства розвитку громад і територій. — Так само воно сприятиме збільшенню надходжень коштів до місцевих бюджетів, використанню майданчиків для паркування з максимальною ефективністю завдяки раціональній організації та введенню нових інноваційних технологій оплати послуг і контролю за здійсненням оплати. Крім того, органи місцевого самоврядування отримають дієві важелі для розв'язання транспортних проблем у населених пунктах».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉