Facebook Pixel

Як легко і швидко заснути

Здоров'я

Наш організм і психіка відновлюються під час сну, і від його якості і кількості без перебільшень залежить і тривалість та якість життя.

Психотерапевт, психоаналітик, нейропсихолог, коуч, авторка програми з налагодження сну Ольга Лавриченко дала читачам The Page поради щодо того, як легко та швидко заснути, так як варто ставитись до сну.

Як легко заснути та краще спати

Кава, тренування та новини – в першій половині дня

Усе, що тонізує та збуджує, має відбуватись до 15-16 години дня. Це стосується як кави та інтенсивних тренувань, так і бурхливих емоцій, в тому числі, від новин, серіалів, розмов. «Якщо ви розумієте, що це вас схвилює, і з досвіду знаєте, що вплине на сон, спробуйте скерувати ці речі», — радить Ольга Лавриченко.

Знижуйте яскравість гаджетів

Щодо девайсів, експертка радить ввечері та особливо перед сном як мінімум знижувати яскравість екрану – якщо вже не можете повністю відмовитись від їхнього використання.

Обережно з препаратами для засинання

«Без побічок та рецепту із засинанням може допомогти гліцин. Це амінокислота, яка теж виробляється нашим організмом. З мелатоніном історія складніша, і я б не радила його приймати без консультації з лікарем», — наголосила Ольга Лавриченко. Вона пояснює, що в залежності від того, наскільки яскраве світло потрапляє на сітківку ока, наше тіло перетворює мелатонін на серотонін і навпаки. Їх може бути забагато, і замість бажаного ефекту можна отримати додаткове перезбудження.

Ставте власне здоров’я в пріоритет

«Сон критично необхідний для всіх. Людина, якій зовсім не давати спати, впаде в психоз і помре від дисфункції якогось із органів», — додала вона. Тому нейропсихолог радить жертвувати не собою та своїм сном, а власним перфекціонізмом, за потреби шукати або організовувати допомогу, і ставити своє здоров’я в пріоритет.

«Максимальна ефективність і продуктивність в бізнесі, в сім’ї, на службі, в навчанні, краса, задоволення, усе, що сучасна людина може назвати цінним, залежить від того, як і скільки ви спите», — наголосила вона.

«Ми ніколи не вважали, що чогось не можемо». Як розвивалася одна з перших ІТ-компаній України Життя

«Ми ніколи не вважали, що чогось не можемо». Як розвивалася одна з перших ІТ-компаній України

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства Гастро/Їжа

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити Здоров'я

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити