Facebook Pixel

Як захистити очі в умовах регулярних відключень світла: поради офтальмолога

Здоров'я

Офтальмолог дав поради українцям про те, як слід працювати, читати й дивитися телевізор, якщо вимкнули світло. Щоб знизити навантаження на очі, потрібно кліпати та відводити погляд від екрану. Нижче – детальні поради, як знизити навантаження на зір, про які розповів The Page офтальмохірург, к.м.н., лікар вищої категорії всеукраїнської мережі медцентрів «Новий Зір» Олексій Чуйко.

Як зберегти зір під час відключень світла

  • Дивіться телевізор і читайте лише за умови гарного освітлення. Для того, щоб не провокувати розширення зіниць й не давати додаткового навантаження на м’язи ока й сітківку, дивіться телевізор, читайте, працюйте тільки за умови гарного освітлення. Тобто, крім світла, що випромінює безпосередньо гаджет, має бути додаткове джерело освітлення, наприклад, лед-лампа, що живиться від акумулятора.
  • Не нахиляйтеся занадто близько до книжки або екрану. Адже при зменшенні допустимої відстані м’яз усередині ока, що регулює ширину зіниці, перенапружується. «Слідкуйте, щоб погане освітлення не впливало на дистанцію між очима й предметом. За правилами гігієни зору безпечна відстань до книги має становити 30-40 см, а до монітора комп'ютера – 60-80 см», — наголошує Чуйко.
  • Робіть перерви в роботі, щоб очі відпочили. Крім того, не бажано фокусуватися довго на одній точці. «Коли через відсутність світла вимушено сидите в телефоні чи ноутбуці, обов’язково робіть перерви й не забувайте кліпати. Дотримуйтеся правила «20 на 20»: кожні 20 хвилин відводьте погляд від екрана на 20 секунд, щоб розслабити м'язи. Можна заплющити очі, зробити масаж», — радить лікар.
  • Нарощуйте освітлення поступово. Якщо відбулося екстрене вимкнення електрики, нарощуйте освітлення поступово, щоб очі встигли адаптуватися. «У разі спалаху світла заплющіть повіки на декілька секунд. Іншими словами, створіть умови, щоб поступово вийти з різкого подразника», — додав він.

Повний текст колонки читайте тут.

«Ми ніколи не вважали, що чогось не можемо». Як розвивалася одна з перших ІТ-компаній України Життя

«Ми ніколи не вважали, що чогось не можемо». Як розвивалася одна з перших ІТ-компаній України

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства Гастро/Їжа

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити Здоров'я

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити