Facebook Pixel

Золота жила. Як заробити 10 — 12% річних на оренді квартир у Львові

У туристичному Львові під щодобову оренду здаються тисячі квартир. Найбільшою популярністю користуються апартаменти, розташовані безпосередньо на площі Ринок і довкола неї — з видами на середньовічні вулички.

Саме на цих квартирах, за словами місцевих рієлторів, сьогодні в Україні найвища рентабельність, яка приваблює чимало українських та іноземних інвесторів.

Як зазначив у коментарі The Page голова Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Андрій Борисов, квартири на площі Ринок купують переважно нельвів’яни – покупці з Києва, Дніпра, Харкова, часто іноземці.

Quote«Помешкання спочатку ремонтують, а потім здають щодобово. Адже ця житлова нерухомість у центрі міста у щодобовій оренді дає від 8 до 12% річних прибутку. Жодна нерухомість у Парижі, Мілані, Лондоні не дає таких відсотків, бо вона набагато дорожча стартово. Середній чек дохідності в Європі — 3,7 — 4,8% річних. Тобто хороша вигідна європейська нерухомість окупиться за 35 років, а у нас за 8 — 12 років», — наголосив експерт.

За його словами, не дасть таких високих відсотків навіть квартира в Києві. Якщо на Хрещатику купити квартиру за ціною $4 тис. за кв. м, на оренді можна отримати максимум 8 — 10% річних. А у Львові наразі самі квартири дешевші — нема таких цін, як $4 тис за кв. м, а потік гостей міста такий самий, як столичний.

Львів знаходиться у виграші і проти Одеси, яка відома високою щодобовою орендою, але вона дуже прив’язана до літнього сезону. «В Одесі є 2,5 теплі місяці в році і на цьому кінець. А у Львові гуляють цілий рік. Нема жодних обмежень: літо закінчилося, почалася осінь із Форумом видавців, а далі — Різдво», — вважає експерт.

Найбільше користуються попитом двокімнатні квартири з вікнами, що виходять на площу Ринок, або на бічні середньовічні вулички.

Quote«Квартира в будинку, занесеному до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, цінується в $2 тис. за кв. м. Здавати — на добу становить 2 тис. грн (80 доларів), а у фестивальні дні, наприклад, Leopolis Jazz Fest, — 4 тис. за добу. Помешкання буде задіяне 20 діб на місяць» — пояснив Андрій Борисов.

До того ж, за його словами, таке житло бронюється за 2 — 3 місяці, особливо під час свят і фестивалів, коли потік людей збільшується в рази.

Quote«Це мрія багатьох покупців – купити квартиру на площі Ринок, адже усього на площі таких будинків лише 45, деякі з них — музеї. Інший варіант – можна придбати стару 5-кімнатну на Пекарській, Левицького, Героїв Крут, зробити ремонт і вигідно здавати, тут також можна вийти на окупність у 10 — 12%», — пояснив експерт.

На думку фахівців, житлова нерухомість цікавіша й стабільніша, ніж комерційна, яка залежить від політичних процесів і карантинних обмежень. У крайньому разі можна беззбитково продати і навіть за дорожчу ціну.

Quote«Іноземці вміють рахувати. Тому для них це рай. Якихось $100 — 150 — 200 тис. — і вони можуть собі створити умови, які фінансуватимуть їхню старість. У Європі для них це є неможливим у нерухомості, таке можливо хіба в цінних паперах», — вважає фахівець.

Загалом у Львові понад три тисячі квартир здають на ринку щодобової оренди – разом із кімнатами.

Ціни на щодобову оренду впритул наближаються до вартості номерів у мережевих готелях:

  • однокімнатна — 500 — 2000 грн на добу;
  • двокімнатна з двома спальнями — 800 — 2000 грн на добу;
  • номер у готелі «Ібіс» — 2500 грн на добу.

Водночас, як зауважила рієлторка Ірина Ковтун, з мінусів таких інвестицій – це необхідність проходити процедуру дозвільної документації на ремонт, передбачену охоронним статусом ЮНЕСКО.

По-друге, через халатність покупців зафіксовано чимало смертельних надзвичайних подій саме в орендованому житлі XV — XVI — XVII ст.

Quote«Житло в старому фонді завжди має проблеми з комунікаціями. Часто нові власники нехтують правилами безпеки з газовідведення, на свій розсуд влаштовують альтернативні способи опалення, наприклад, газові котли в неналежних місцях, не звертаючись до центральних органів. Усі хочуть бігом заробити», — пояснила фахівчиня.

Тому місто наразі намагається продавати старий фонд не поквартирно, а віддає на викуп цілий будинок — тільки так можна міняти оптимально інженерні системи для всіх 6 — 8 квартир.

Подякувати 🎉