Facebook Pixel

Дорожче, ніж у Києві. Чому у Львові найвищі орендні ставки в ТРЦ в Україні

Фото: eurobuildcee.com

Фото: eurobuildcee.com

Попри захмарні орендні ставки у Львові черга на роки вперед на якісні торгові площі.

У третьому кварталі 2021 року орендні ставки на комерційну нерухомість виявилися найвищими у Львові з-поміж інших обласних центрів України. Місто обігнало за цим показником не тільки столицю, а й міста-мільйонники.

За даними OLX Нерухомість, середня ціна оренди на торгові площі у цей період склала у Львові 17 тис. грн за 1 м², у Києві – 14750 грн за 1 м², у Дніпрі – 14025 грн за 1 м², у Одесі – 14 780 грн за 1 м² .

Втім, експерти пов’язують високі ставки у Львові у першу чергу з дефіцитом сучасних торгових площ. У Києві, наприклад, вакантність місць у торговельних центрах складає близько 10%-11%. На цей показник вплинуло відкриття у 2020 році великого об’єкту (ТРЦ Retroville), а у листопаді запустять ще й ТРЦ Respublika Park.

Telegram Logo

Натомість Львів, за словами голови регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Андрія Борисова, в останні роки не здавав жодного крупного ТРЦ. Найближчі дати відкриття таких об’єктів заплановані на 2022-2024 рік.

Quote«У Львові на сьогодні діють три ТРЦ закінченого циклу з розважальною складовою – це Victoria Gardens, King Cross Leopolis на околицях міста і Форум Львів – у самому центрі. Але за підрахунками АФНУ, місто недовантажене такими якісними торговими площами на 40%, тобто може проковтнути ще два ТРЦ. Відповідно люди, які готові заплатити дорожче, чекають у черзі на нові торгові площі роками. Адже це розкручені дохідні місця з великими площами, паркінгами і масштабним потоком людей», — зауважив експерт.

Другий аргумент, чому ритейлери прагнуть потрапити у сучасний комерційний простір, — це комплексність.

Quote«У мене клієнти-взуттєвики з 10-річним стажем. Вони просять дати їм місце поряд з іншими взуттєвиками. Усіх влаштовує таке сусідство – ціле крило магазинів із взуттям. Також поряд можуть бути Comfy та Foxtrot. І це орендарями не сприймається як конкуренція в одному ТРЦ — бо збільшує потік людей», — пояснив Борисов.

Окрім того, сприяє попиту на якісні торгові площі і позитивна демографічна динаміка: щороку в місто приїжджає на проживання офіційно 15 тисяч нових мешканців. Це попри те, що Львів відвідує сотні тисяч туристів, наголосив експерт.

Коментарі

Всі новини