Facebook Pixel

«Київ Цифровий» запустить карту вільних паркувальних місць у місті

Парковка в Києві: в столиці з'явиться онлайн-карта вільних місць. Фото: Сергій Суховський

Парковка в Києві: в столиці з'явиться онлайн-карта вільних місць. Фото: Сергій Суховський

Ми вже писали про той безлад, який твориться в Києві через недостатню кількість місць для паркування транспортних засобів. Замість того, щоб зобов'язати нарешті забудовників разом із бізнес-центрами, шопінг-молами і житловими будинками спорудити адекватну кількість підземних і наземних стоянок, КМДА ввела ряд каральних заходів. Наприклад, збільшила штрафи за неправильну парковку, заборонила стоянку на тротуарах і повернула евакуатори. Плюс вступила в конфлікт із законом, зробивши на проїжджій частині розмітку, яка суперечить ПДР. Але є і позитивні ініціативи — в сервісі «Київ Цифровий» з'явилася програма, яка допомагає знаходити вільні паркувальні місця.

«У додатку міститься онлайн-карта паркінгів, доступних у місті, за допомогою якої автовласники зможуть швидко знайти місце для свого авто, — прокоментував ініціативу заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій. — Крім того, автовласники зможуть оплатити за допомогою програми послуги з паркування, а також штрафи за порушення правил».

За словами чиновника Київської міської державної адміністрації, цей цифровий інструмент допоможе столичній владі частково вирішити проблему й оцінити її глобальні масштаби. Цей сервіс і проаналізує загальну потребу в паркомісцях, і виявить найбільш проблемні райони, і допоможе знайти рішення для максимально ефективного використання вже наявної паркувальної інфраструктури. Всі отримані дані будуть враховані при плануванні міського будівництва.

Telegram Logo

«Крім того, поява такого цифрового інструменту ефективно доповнює рішення щодо заборони залишати автомобілі на тротуарах, яке нещодавно було ухвалено Кабінетом міністрів України, — додав Ю.Тацій. — Так, завдяки зручному пошуку паркомісць за допомогою програми водії менше ставитимуть власні авто вздовж проїжджої частини. Це, зі свого боку, дозволить дещо розвантажити дороги від пробок, що виникають на вузьких вулицях внаслідок заставлених автомобілями узбіч».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини