Facebook Pixel

Скільки коштує орендувати будинок під Києвом на Новий рік

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Готуй сани влітку, а житло для новорічної вечірки – принаймні за місяць. І справа зовсім не в економії коштів, хоча більш як за місяць до свята все ще можна розраховувати на приємніший цінник, ніж, скажімо, за кілька тижнів до ялинки. Головна мотивація – кількість поки що вільних лотів, яка з кожним днем скорочується.

Наразі попит на новорічну оренду під Києвом, судячи з моїх спостережень, перебуває приблизно на торішньому рівні. На інтернет-майданчиках усе ще достатньо варіантів, хоча власники вже ставлять «святковий» цінник і обмеження за кількістю днів – зазвичай від 3 і більше. До речі, на період із 30 грудня до 3 січня заброньовано вже понад 70% варіантів.

Якщо є бажання орендувати лише на одну ніч – готуйтеся до підвищеного прайсу додати коефіцієнт: щонайменше х 1,5 — 1,8.

Найбажанішими напрямками вважаються населені пункти вздовж Одеської та Житомирської трас у межах 20 — 30 км від столиці. На них, з огляду на досвід минулих років, припадає понад половина попиту. Але, як то кажуть, хто раніше встав, того й капці.

Цікавість в орендарів викликають варіанти з можливими зимовими активностями: лазня, сауна, після якої прямо в ополонку, піші прогулянки околицями.

У будинку хочуть бачити необхідний набір побутової техніки: плиту, холодильник, мікрохвильову піч. Щоправда, пандемія вже внесла корективи до сервісного бізнесу, і деякі служби доставки обслуговують не лише Київ, а й передмістя. Це стосується й замовлень з улюблених ресторанів, і просто доставки їжі. Але поки що масовою таку послугу назвати складно.

Справжній бум на свята — в організованих місцях відпочинку: дачних котеджних містечках, заміських комфортабельних рекреаційних клубах із терасами та лаунж-просторами, спа-центрами та ресторанами. Популярність таких форматів визначає насамперед продумана інфраструктура.

Вільних пропозицій у подібних найближчих бутик-готелях і центрах відпочинку на Новий рік уже практично не залишилося — чимало місць заброньовано за кілька місяців. Повний sold out для власників бізнесу, до речі, є доволі звичним — українці вже не перший рік надають перевагу інстаграмному хюґе і святам під ключ.

Вартість новорічної оренди безпосередньо залежить від формату житла, його локації, комплектації, а також варіантів святкування. Одне залишається незмінним: у новорічну ніч вартість збільшується вдвічі-втричі, як порівняти зі звичайними розцінками. Найбільше просять власники будинків для компаній із 8 — 12 осіб у радіусі 10 — 25 км від столиці.

Середня вартість оренди заміського будинку під Києвом на Новий рік для невеликої компанії (8 — 10 осіб) становить приблизно $500 — 700 на добу, що в середньому у 2,5 — 3 рази вище за подібні лоти у звичайні дні.

Якщо говорити про будинки підвищеного комфорту, то їхня вартість зростає й сягає $1000 і вище. Зазвичай такі об'єкти пропонуються з гарним ремонтом, сауною, басейном, лазнею й ландшафтним дизайном на території.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора