Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як перереєструвати дачу в житловий будинок в Україні у 2021 році та що це дає

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Уряд України дозволив подавати документи на перереєстрацію садового будинку в житловий і спростив низку процедур. Це суттєво полегшить життя тим власникам, які хочуть прописатися в такому будинку, і тим, які мріють продати свою дачу дорожче.

Головна відмінність садового будинку від житлового полягає в цільовому використанні. В останньому, говорячи простою мовою, людина може жити цілий рік, а от дача призначена лише для сезонного використання. Щоб змінити статус об'єкта, раніше потрібно було витратити багато часу, сил, енергії, а іноді і грошей, щоб офіційно владнати всі питання та нюанси.

Потрібно було надати уповноваженій особі органу влади цілий пакет документів, у якому обов'язково мав бути звіт про проведення техогляду такого будинку та його відповідність державним будівельним нормам. Саме тут і ховалися корупційні ризики. З одного боку, офіційну процедуру за бажання й наявності ресурсів можна було обійти. З іншого, знаю, що в деяких областях і населених пунктах діяли напівлегальні розцінки-націнки на проведення техаудиту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Невідповідність звіту реальному стану речей або його відсутність обіцяла в майбутньому в разі перепродажу об'єкта купу проблем і для продавця, й особливо для покупця, адже будинок фактично опинявся поза законом. Закріпити за ним право власності дуже складно, особливо в разі перереєстрації, адже процедуру було проведено або для «галочки», або взагалі лише на папері.

З ухваленням рішення щодо можливості переведення дач і садових будинків у житлові через Реєстр будівельної діяльності одразу вирішуються два ключові моменти:

1) процедура регламентується, стає зрозумілішою і простішою завдяки цифровізації послуг;

2) нівелюються можливий корупційний ризик і людський чинник.

Подати заяву тепер можна особисто, через електронний кабінет або відправити листом, а рішення щодо зміни статусу нерухомості або відмова в ній ухвалюватимуться винятково за допомогою Реєстру з обов'язковим присвоєнням відповідному документу реєстраційного номера й підписом представника органу влади. Щодо звіту про технічний огляд, то його також складатимуть за допомогою Реєстру будівельної діяльності, що ускладнить відверто шахрайські схеми.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Причини для перереєстрації дачі в житловий будинок насправді є. По-перше, у такий спосіб можна отримати повноцінний житловий будинок, а отже, більш ліквідний об'єкт для подальшого перепродажу зі збільшенням кінцевої вартості (навіть за найскромніших запитів власника) принаймні на третину. По-друге, попит на повноцінні будинки значно вищий, ніж на дачі та садові ділянки, адже можна закріпити право власності і продати не лише землю, а й будинок.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини