Facebook Pixel

Київ, Одеса чи Львів: скільки коштує винайняти квартиру на Новий рік

Українці демонструють високий інтерес до щодобової оренди на новорічні та різдвяні свята попри «червоні зони» та карантинні обмеження в більш ніж половині регіонів України.

За даними сервісу «OLX Нерухомість», ще у листопаді зріс попит на святкову оренду. Зокрема, запит «квартира щодобово» зустрічається в пошукових системах майже 51,2 тисяч разів.

За рік не змінились новорічні пріоритети святкування українців. «Як винайняти будинок на добу у Карпатах» — у жовтні цей запит вводили в пошуковому рядку близько 6800 разів. Слідом за ним намагаються знайти дім із басейном, дім із банею та житло на Буковелі.

Окрім того, у популярних запитах простежується бажання святкувати 2022 рік на Закарпатті чи просто за містом: люди часто запитують «дім з каміном», «котедж», «чан», «баня» та навіть просто «Новий рік у горах», «Новий рік у лісі».

У яких містах найдешевше зняти квартиру на Новий рік?

Орендодавці вже відреагували на попит і виставили більшу кількість об'єктів, хоча наразі ціни на них суттєво не зросли. Зокрема, незадовго до Нового року сервіс пропонує по всій Україні майже 11 тис. квартир щодобово, 1250 будинків, майже 1 тис. хостелів і кілька сотень готелів та баз відпочинку.

Найбільше святкових варіантів пропонує Київ. На другому місці — Одеса, закриває трійку лідерів Львів. У п'ятірці також опинилися Харків і Дніпро.

За даними сервісу, порівняно з листопадом і груднем 2020 року, періодом розпалу сезону, уже у вересні — жовтні 2021-го вартість оренди об'єктів збільшилася на 4 — 25%.

Ціни на щодобову оренду однокімнатних квартир зросли в середньому на 7% по країні. На 20% дорожче здають квартири в Чернігові: середня ціна там — 500 грн.

На 19% у жовтні нинішнього року, порівняно з груднем 2020-го, збільшилися ціни на найпопулярніші об’єкти — однокімнатні квартири в Києві. У Вінниці цей показник становив 17%. У Дніпрі та Одесі однокімнатна квартира, яку здають щодобово, теж стала коштувати трошки дорожче — на 8 і 12% відповідно.

На двокімнатні квартири ціни підвищуються повільніше: наразі таке житло дорожче на 4% в середньому по Україні. Найбільше зросли в ціні помешкання в цій категорії у Львові та Вінниці — на 12,5%.

Трикімнатні квартири нині можна винайняти щодобово на 3% дорожче. Проте в Запоріжжі, Кропивницькому та Луцьку добова орендна плата на такі об'єкти зросла на понад 20%.

Що ж до попиту, то в жовтні порівняно з вереснем він суттєво збільшився: зокрема, на оголошення в Херсоні українці стали відкликатися на 83% частіше. У Черкасах впала вартість орендної плати, а інтерес до трикімнатних квартир піднявся на 79%; у Житомирі ж до аналогічного житла інтерес збільшився на 65%.

Щодобова вартість житла в популярних містах України. Дані: «OLX Нерухомість»

Щодобова вартість житла в популярних містах України. Дані: «OLX Нерухомість»

Скільки коштує аренда квартири для паті у Києві?

У Києві, за словами аналітика компанії SV Development Сергія Костецького, святкова націнка на орендні ставки зазвичай становить 100%.

Загалом на столичному ринку щодобової оренди пропонують близько 5 тис. квартир (до цієї категорії входять і окремі кімнати), зазначив експерт. А в ніч на Новий рік найбільший попит у столиці мають квартири в центрі та районах поблизу.

Щодо новорічних цін на винайм квартири для святкування Нового року аналітик зазначив, що неподалік головних місць святкування — Майдану Незалежності чи Софіївської площі для невеликої компанії вона обійдеться в суму від $100 за добу, для великої — від $300.

Quote«Зазвичай є дві категорії квартир: для невеликих компаній до 10 гостей і для більших, що складаються приблизно з 30 людей. У середньому ціни стартують від $100 у центрі і довколишніх районах. Є невеликий попит на квартири класу люкс, що коштують від $300-400 залежно від площі та кількості людей», — пояснив він.

А невелика компанія, за словами Костецького, може зняти економ-варіант і за $50 у районах, віддалених від центру.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉