Facebook Pixel

Як здавати квартиру подобово: стратегії для власника житла

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Вирішивши здавати квартиру подобово, по суті, ви маєте в своєму розпорядженні три варіанти. Кожен з них передбачає, що ще на старті ви визначилися зі стратегією та моделлю, за якою плануєте розвиватися.


Варіант 1 — Здавати квартиру подобово самостійно

Для цього можна розмістити оголошення про оренду на спеціалізованих сайтах і агрегатах. Краще, якщо це ресурс, який гарантує і чистоту оголошень, і за вибірку цікавиться, інакше ризик втрапити до шахраїв у обох сторін — колосальний. Я б радила розглядати спеціалізовані майданчики, які працюють виключно з нерухомістю та орендою.

Можна й потрібно виходити на співпрацю з міжнародними сервісами — Booking і Airbnb, які візьмуть комісію, але дозволяють за рахунок системи оцінки відсівати недобросовісних гостей, і навпаки. Плюс це можливість попрацювати з іноземними гостями.

Варіант 2 — Залучити рієлтора або агентство

Тут треба обов'язково перевірити ліцензію на рієлторську діяльність, дозвіл, дізнатися про досвід роботи, кейси, реноме на ринку. Не забувайте про комісію, звичайно ж, а також про свої клопоти зі взаємодії з потоком мешканців, експлуатації, прибирання, вирішення будь-яких супутніх проблем.

Тут дуже важливо, щоб не було подвійних і потрійних здач, а також підставних орендарів, які винесуть всю техніку та меблі. Правильно складений договір також актуальний, як і робота з професійним рієлтором, а не людиною з вулиці або з оголошення в газеті (це не жарт, а реалії).

Варіант 3 — Підписати договір довірчого управління або найняти менеджерів

У цьому разі ви або звертаєтеся до спеціалізованого агентства, яке бере на себе здачу житла під ключ, або засновуєте свою компанію, або шукайте помічника, який бере на себе операційну діяльність за ставку та/або відсоток.

Цей варіант підійде зайнятим людям, новачкам, які тільки заходять в орендний бізнес і планують його розвивати, але не горять бажанням занурюватися в операційне управління або ж готові делегувати виконання завдань, залишивши за собою лише контроль.

Агентства зазвичай беруть комісію від 10-20% прибутку, або ж власник платить їм фіксовану ставку як оператору.

Тут важливо не помилитися з вибором помічників, адже ринок керуючих компаній в Києві, м'яко кажучи, не розвинений. Дивимося на досвід на ринку нерухомості, досвід в управлінні, перелік послуг із управління, обов'язково замовляємо зовнішній аудит раз на півроку-рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора