Проєкт «Дунайя»: перше місто-курорт на Одещині почне роботу у 2023 році

Цілорічний курорт Dunaya Resort Ukraine відкриється в травні 2023 року — ініціатор проєкту. Фото: Facebook / Юрій Дімчогло (на фото — візуалізація проєкту)

Місто-курорт «Дунайя» на Одещині відкриє двері для перших відвідувачів у травні 2023 року. Його збудують на території між штучним озером Сасик і Чорним морем,

«Наше завдання — відкрити в травні 2023 року перші п'ять готелів. Далі ми рухатимемося з темпом п'ять — шість готелів на рік», — розповів ініціатор проєкту, голова правління туристичної асоціації Одеської області Фазіль Аскеров агентству «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що наразі ключовим завданням є розроблення передпроєкту: оформлення земельної ділянки, створення техніко-економічного обґрунтування та детального плану майбутнього міста. За його словами, це сприятиме залученню інвесторів. Аскеров повідомив, що вже надійшло понад 30 заявок на зведення п’ятизіркових готелів від закордонних і місцевих компаній, які працюють у цій галузі. Обсяг інвестицій у новий курорт він оцінює у $2,5 млрд.

Додатково. Розпорядження про заснування держпідприємства «Дунайя», яке займатиметься реалізацією проєкту створення першого в Україні міста-курорту із цілорічним режимом роботи, з’явилося на сайті Одеської ОДА 29 грудня 2021 року. Очікується, що в новому місті площею 500 га загалом буде зведено 95 готелів на понад 20 тис. місць. За попередніми оцінками, щороку «Дунайю» відвідуватимуть 6 млн туристів. Втілення проєкту в життя дасть змогу створити майже 100 тис. нових робочих місць (25 тис. із них безпосередньо в місті-курорті).

За словами ініціаторів проєкту, у місті, крім готелів, буде також «ігорна зона». Значну частину площі буде використано під спорт і оздоровлення.

«Ми створюємо місто-курорт з екологічною філософією, у якому є й гемблінг», — повідомив Аскеров.

Утім, екологи виступили проти будівництва «Дунайї». Начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузловські лимани» Іван Русєв наголосив, що зведення міста-курорту на косі між лиманом Сасик і морем спричинить її руйнування та, як наслідок. знищення.

«Ми категорично проти будівництва. Таких піщаних насипів в Україні просто не залишилося. Це Тендрівська коса, Тузловські лимани й ось ця ділянка. Її в жодному разі не можна забудовувати», — підкреслив він.

Читати на The Page