Facebook Pixel

Внутрішній туризм: де у 2021 році відпочивають українці

Подорожі

Фото: bstatic.com

Фото: bstatic.com

Незважаючи на поточні проблеми з погодою і карантинні заходи, що постійно змінюються, внутрішній туризм в Україні зараз досить активний. На думку представників Державного агентства розвитку туризму, він активізувався ще минулого року — незважаючи на істотну конкуренцію, яку складають єгипетські та турецькі представники готельного та туристичного бізнесу.

Quote«У поточному році турпоїздок в Україні менше, ніж у минулому, так як привабливість Турції/Єгипта, які збільшили лояльні умови введення та лояльні ціни, стали вище, ніж у попередньому», — зазначила виконавча директорка Асоціації Індустрії Гостинності України Ганна Романова.

Цьогоріч в Україні залишається актуальним тренд відпочинку на природі. Це не дивно, оскільки після ізоляційних заходів по COVID-19 у людей підвищився інтерес до заміських готелів і дозвілля на свіжому повітрі.

Причому українці їдуть як у далекі тури, так і у місцеві: для відпочинку вибирають найближчі до місця проживання заміські туристичні комплекси, бази відпочинку, які є практично в кожній області.

Quote«Найпопулярніші напрямки для внутрішнього туризму сьогодні — Закарпаття, Карпати, Одеська, Чернігівська, Черкаська, Рівненська, Житомирська, Київська, Львівська, Херсонська області, — зазначила директорка туроператора «Турбаза» Мар'яна Король. — Епідемічна ситуація в країні постійно змінюється. І як тільки туристичний регіон потрапляє до «помаранчевої» або «червоної» зон, попит на поїздки туди відразу ж падає».

Друга тенденція — зростання популярності глемпінгів (термін утворений від словосполучення «гламурний кемпінг» — нове слово в туристичному бізнесі, яке встигло стати світовим трендом). Це малі архітектурні споруди, зручні тим, що конструкція дозволяє швидко розгортати їх у будь-якому мальовничому куточку, національному парку, де заборонено будувати стаціонарні бази та готелі. Глемпінги поєднують в собі принади наметового відпочинку на лоні природи з сервісними зручностями та комфортом стаціонарного готелю. Подібне задоволення — далеко не дешеве, і розраховане на туристів із доходом «вище середнього».

Фото: booking.com

Фото: booking.com

Із ростом популярності відпочинку на природі ще в 2020 році багато з готельєрів, які тримають традиційні готелі корпусного типу, почали вкладати кошти в глемпінги, розміщуючи їх у наймальовничіших куточках України. В інтернеті вже розгорнуті кампанії з просування даного виду туризму. І зараз, просто забивши в будь-який пошуковик запит: «Глемпінг в Україні», можна легко відшукати широкий асортимент пропозицій з фотографіями мальовничих куточків Карпат, Одеси, Київської області та інших регіонів країни.

Третій вид внутрішнього туризму, що стає активним із наближенням теплої пори року і активного цвітіння рослин — фототуризм. Як і глемпінги, цей різновид активного відпочинку сьогодні набирає популярність по всьому світу. В Україні він активізувався та розвивається, зокрема, завдяки вітчизняним користувачам соціальних мереж Instagram, Facebook. Перших набралося вже 15 млн чоловік і ця група з упевненістю наздоганяє других (яких на сьогодні, згідно зі статистикою, вже 16 млн).

Фото: phototours.pro

Фото: phototours.pro

«Сьогодні серед найвідвідуваніших природних об'єктів — Софіївський парк в Умані, Добропарк Київської області, парк «Олександрія» в Білій Церкві, парки в Тростянці та Качанівці, Буцький каньйон, що в Черкаській області, — сказала Мар'яна Король. — Більшість туристів їдуть на екскурсії до Чернігова, Чигирина, Канева, Козелця, Батурина, Богуслава, Бук і Чорнобиля».

Організатори фототурів, які збирають від десяти до двадцяти чоловік на кожну поїздку, також пропонують відвідати Закарпаття, Київський ботанічний сад, квітучі сакури Ужгорода й інші мальовничі куточки України. З наближенням періоду цвітіння кількість фототурів пропорційно зростає.

Згідно з аналітичними звітами компанії Google, в 2020 році переважна більшість пошукових запитів від українських користувачів була присвячена Бакоті. На другому місці — Рожеве озеро, яке стало справжнім відкриттям минулого року. На думку експертів, у поточному сезоні, як і минулого року, вони користуватимуться не меншою популярністю, як і національні парки Херсонської, Хмельницької областей, а також Буковини, Дністровського району та Приазов'я.

Quote«Раніш люди розглядали Генічеськ виключно як бюджетний варіант відпочинку на морі, — каже Романова. — Починаючи з минулого року, сюди прямують туристи, яким цікаве не тільки Азовське море, а й те, що навколо: Рожеві озера, термальні джерела, скіфські кургани, Кам'яна могила — український Стоунхендж».

2020 року, згідно зі статистикою, зростання відвідуваності приазовських курортів (зокрема — Білосарайської Коси, Донецька область) склало 177%. Цього року подібна популярність збережеться, каже експертка.

Провідні представники туристичного бізнесу припускають, що поточні тренди внутрішніх подорожей березня-квітня збережуться і в травні: заповнюватимуться заміські комплекси, а також популярні сьогодні природні зони відпочинку, де люди прагнутимуть проводити своє дозвілля.

«Звичайно, українським готелям (особливо тим, яким знизили ПДВ на 7%) потрібно подумати про те, щоб зробити свій турпродукт більш цікавим і привабливим за ціною для українського туриста. Хоча б для того, щоб конкурувати з тією ж Туреччиною та Єгиптом. Багато вітчизняних готельєрів досі помилково не розглядають своїх колег з інших країн в якості конкурентів. А насправді, закордонний туризм уже сьогодні забирає їхніх потенційних клієнтів. Українським власникам готелів та вітчизняного туристичного бізнесу загалом не варто так розслаблятися. Тому що сьогодні їхні зарубіжні партнери підготували нові вкрай вигідні пропозиції і з нетерпінням чекають на наших туристів. А українці у відповідь щорічно витрачають на турпоїздки до Туреччини та Єгипту мільярди доларів».

Ганна Романова

Ганна Романова

Виконавча директорка Асоціації Індустрії Гостинності України

Цьогоріч у туристів побільшало бажання подорожувати, ніж минулого. Багато хто бажає відпочити в гірській місцевості, вважають за краще екскурсійні тури, говорить Мар'яна Король.

Фото: booking.com

Фото: booking.com

Quote«Відпочинок у Карпатах для них — не тільки похід у гори, а й екскурсії Верховиною, Яремчею, Ворохтою, Раховим. Огляд мальовничих водоспадів, відвідання музеїв, стародавніх церков. Знайомство з гуцульськими традиціями, дегустація місцевої кухні. Любителям активного відпочинку тут пропонують рафтинг, катання на квадроциклах горбами, велосипедні прогулянки», — зазначає вона.

За її словами, в Закарпатті — інші програми: купання в термальних басейнах і чанах, дегустація закарпатських вин, продуктів місцевої кухні. Відвідування замків, прогулянки містами — Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст, Виноградів. Тури до Одеси — це екскурсії містом, відвідування Аккерманської фортеці, похід в одеські катакомби.

Подорож Херсонською областю, зі свого боку, включає екскурсії до Асканії-Нової, Олешківської пустелі, Рожевих озер, а також морський відпочинок у Скадовську та відвідування острова Джарилгач.

Як громадянам зменшити суми в платіжках за світло, пояснює гендиректор Yasno Сергій Коваленко Новини

Як громадянам зменшити суми в платіжках за світло, пояснює гендиректор Yasno Сергій Коваленко

Що подивитись на День незалежності США: десять фільмів про американську історію Життя

Що подивитись на День незалежності США: десять фільмів про американську історію

Курс на первинне житло: як «єОселя» вплине на ринок нерухомості Погляди

Курс на первинне житло: як «єОселя» вплине на ринок нерухомості