Facebook Pixel

Недобудови банку «Аркада»: хто, як і чиїм коштом завершить будівництво 13 тисяч квартир

Уряд розробив алгоритм добудови об'єктів збанкрутілого банку «Аркада». Зокрема, йдеться про ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах». Однак отримати свої квартири інвестори зможуть через три — п'ять років.

Відповідний план розробляла низка міністерств разом із київською владою. Згідно з меморандумом, який підписали сторони, добудовою займатиметься «Столиця Груп» (Stolitsa Group). Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Контролювати виконання плану буде вже створена дирекція з питань добудови ЖК. Меморандум про добудову підписали мер Києва Віталій Кличко, очільник МВС Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов, очільниця ФГВФО Світлана Рекрут і міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Скільки потрібно грошей для недобудов «Аркади» та де їх узяти

За результатами аудиту «Столиці Груп», з'ясувалося, що дефіцит будівництва складає 3,2 млрд грн. Саме стільки потрібно, щоб добудувати «Еврику» та «Патріотику», розповів керівник групи компаній «Столиця Груп» Едуард Соколовський у коментарі LIGA.net.

Фінансуватиметься добудова завдяки дебіторським надходженням від Фонду фінансування будівництва групи компаній «Аркада» та коштам, які є на рахунках «Аркади». Також фінансування відбуватиметься завдяки продажу квартир і нежитлових приміщень комплексів.

Кошти також надходитимуть від інвесторів, які купували нерухомість у розстрочку й ще не встигли виплатити повну вартість житла.

Крім того, використовуватимуться кошти, які вдасться залучити з держбюджету завдяки державному фінансуванню кредитів, зокрема під держгарантії.

У меморандумі зазначається, що ключовим джерелом добудови стануть 10% доходів від «Патріотики на озерах».

Очікується, що другим джерелом буде держава, яка викупить квартири для держслужбовців, — така умова не передбачена меморандумом, але обговорюється з представниками НБУ та Мінфіну. Крім того, за законом держава може викупити житло лише в готових об'єктах.

Хто не погодився з умовами добудови об'єктів «Аркади»

Водночас підписати меморандум поки що не готові в ДТЕК. «Київські електромережі» стверджують, що компанію намагаються змусити будувати підстанції та лінії для електропостачання ЖК «Патріотика на озерах» власним коштом. Вартість таких робіт у ДТЕК оцінили в 320 млн грн.

Проте НКРЕКП затвердила план розвитку мереж, згідно з яким мережу має самостійно будувати забудовник.

Не погодився підписати меморандум і НБУ. Причиною стало те, що регулятор не має повноважень для розв'язання соціальних питань щодо добудови та передачі квартир інвесторам. Однак Нацбанк готовий надати майданчик для переговорів і брифінгів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉