Чи винні в усьому забудовники

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Clker-Free-Vector-Images/Pixabay

Фото: Clker-Free-Vector-Images/Pixabay

«Еліта-центр», «Уко-Груп» і Войцеховський, «Укрбуд» і «Аркада» — в суспільній свідомості настільки укорінився патерн «злобудовник», що ще добрі кілька років, якщо уявити, що ринок раптом дивом та за помахом чарівної палички очистився, люди чекатимуть підступу на кожному кроці та звинувачуватимуть у всіх бідах забудовників.

Хоча за фактом, якщо винести за дужки недосконалість законодавчої бази, органів контролю в системі містобудування та відсутність єдиних правил гри для будівельного сектора, в разі порушення яких негайно піде покарання причетним особам, далеко не в усьому винні девелопери.

Ще є банальна неуважність покупця, людський фактор, особливості українського менталітету та подвійні стандарти покупців, які мене просто вражають.

Telegram Logo

Ви коли ходите за продуктами, читаєте склад на етикетках? Особисто я — завжди, а ще розбираюся в виробниках товарів і послуг, якими користуюся. Це, щоб зрозуміти, з ким маєш справу та що купуєш. Таке ж дослідження особистих переваг і з нерухомістю, тільки в особливо великих масштабах.

Насамперед, раджу чітко розібратися в своїх запитах і співвіднести їх зі своїми можливостями. Це щодо адекватної оцінки. Потім із безлічі варіацій, які пропонує ринок, підібрати те, що максимально підходить під критерії пошуку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Оцінити обов'язково концепцію ЖК, подивитися на портфель проєктів забудовника, як він виконував обіцяне раніше, перевірити юридичну чистоту та репутацію.

Дивно, коли запити відповідають підвищеному комфорту бізнес-класу, можливості ледве дотягують до комфорту, який відкрито транслює свої переваги та не видає бажане за дійсне, а в результаті починається когнітивний дисонанс.

Звичайно, є шанс нарватися на новобудову, яка мімікрує під невластиву класність житла. Ну так для цього існують критерії оцінки та критичне мислення.

Буває, що менеджер у ВП трохи прикрасив або переплутав, куди виходять вікна квартири, буває, що підрядник відверто напортачив при реалізації ремонту від забудовника, керуюча компанія чудить тощо.

Варіантів, де може відбутися збій через людський фактор, безліч. Як себе застрахувати: перепитувати, промовляти, перечитувати уважно договір, не підписувати до виправлення вад акт прийому-передачі і так далі. Це здорова комунікація.

Повірте, адекватний забудовник — не Баба-Яга, в якої основний сенс — зіпсувати вам життя. Він більше вашого зацікавлений залагодити назріваючий конфлікт, щоб не постраждала репутація. Сарафанне радіо в епоху соцмереж діє дужче за будь-яку бомбу.

Але найбільше я люблю, коли вступає в гру наш менталітет «хатоскрайності» та подвійні стандарти. Це про те, наприклад, коли починаються претензії до забудовника, чому ваші сусіди заставляють все машинами навколо, коли є паркінг.

Відповідаю: тому що паркінг не купують, економлять. Забудовник тут причому?

Не зрозумілі мені й виступи проти будівництва ЖК по сусідству на місці занедбаних промзон: тобто, вам квартира — в новобудові, а іншим — зась.

У Києві не так багато вільних і придатних ділянок під забудову, як хотілося б, а от попит на житло великий. Реновація промзон — цілком розумний вихід.

Таких прикладів точково вистачає, коли всіх собак вішати на девелопера — звично, зручно та зрозуміло, хоча, якщо розібратися, не такий уже він злобудовник.

Насправді, первинний ринок нерухомості, якщо ви вивчите питання, за останні кілька років істотно змінився на краще: сучасний попит диктує нові запити та виховує забудовника, змушує їх розвиватися, що дуже добре.

Відбувається очищення, якщо до нього ще додати нормальні органи контролю та законодавчу базу, вдасться вирішити багато спірних питань без полювання на відьом.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини