Facebook Pixel

Скандальний банк «Аркада» лопнув

Нацбанк відніс банк «Аркада» до неплатоспроможних. Причиною цього стало зменшення капіталу установи менше ніж до третини від мінімального встановленого рівня.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Проблеми з капіталом почалися після втрати головного офісу банку та земельної ділянки у Києві. Цей актив складав майже 27% усіх ресурсів банку — 620 млн грн.

Минулого року банк надав зазначену ділянку як заставу за кредитом компанії-забудовника, пов'язаної з «Аркадою».

У Нацбанку запевнили, що понад 90% вкладників банку «Аркада» отримають гроші в повному обсязі, адже їхні вклади не перевищують 200 тис. грн. Усі інші вкладники зможуть отримати суму, яку гарантує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Крім того, регулятор зазначив, що виведення банку з ринку ніяк не пов'язане із затримкою будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика».

Контекст. Національний банк України 6 серпня 2020 року відніс банк «Аркада» до категорії проблемних, увів особливий режим контролю та призначив куратора.

У липні минулого року банку «Аркада» дали дозвіл добудувати два будинки в ЖК «Патріотика на озерах». За даними банку, житловий масив «Патріотика на озерах» є географічним продовженням «Патріотики». Масив будується між озерами Тягле та Небреж. ЖК «Патріотика на озерах» має складатися із 43 житлових будинків заввишки 26-27 поверхів, лікарні, трьох шкіл, шести дитячих садочків, двох ТЦ та додаткової інфраструктури.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉