Скандальний банк «Аркада» лопнув

НБУ відніс банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних. Фото: УНІАН

НБУ відніс банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних. Фото: УНІАН

Нацбанк відніс банк «Аркада» до неплатоспроможних. Причиною цього стало зменшення капіталу установи менше ніж до третини від мінімального встановленого рівня.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Проблеми з капіталом почалися після втрати головного офісу банку та земельної ділянки у Києві. Цей актив складав майже 27% усіх ресурсів банку — 620 млн грн.

Telegram Logo

Минулого року банк надав зазначену ділянку як заставу за кредитом компанії-забудовника, пов'язаної з «Аркадою».

У Нацбанку запевнили, що понад 90% вкладників банку «Аркада» отримають гроші в повному обсязі, адже їхні вклади не перевищують 200 тис. грн. Усі інші вкладники зможуть отримати суму, яку гарантує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, регулятор зазначив, що виведення банку з ринку ніяк не пов'язане із затримкою будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика».

Контекст. Національний банк України 6 серпня 2020 року відніс банк «Аркада» до категорії проблемних, увів особливий режим контролю та призначив куратора.

У липні минулого року банку «Аркада» дали дозвіл добудувати два будинки в ЖК «Патріотика на озерах». За даними банку, житловий масив «Патріотика на озерах» є географічним продовженням «Патріотики». Масив будується між озерами Тягле та Небреж. ЖК «Патріотика на озерах» має складатися із 43 житлових будинків заввишки 26-27 поверхів, лікарні, трьох шкіл, шести дитячих садочків, двох ТЦ та додаткової інфраструктури.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини